Kripto ile ilgili her şeyden çok etkileniyorum çünkü kripto para birimleri bildiğimiz kadarıyla dünyayı tamamen dönüştürme potansiyeline sahip.

Kripto Para Dünyası Büyürken Kadınlar Alanın Neresinde

Kripto ile ilgili her şeyden çok etkileniyorum çünkü kripto para birimleri bildiğimiz kadarıyla dünyayı tamamen dönüştürme potansiyeline sahip. Bir örnek - şirketim Stella Digital, kısa bir süre önce, politik oyun alanını küresel olarak dengelemek için blok zincirini kullanmayı amaçlayan bir gizli mod girişimi için bir web sitesi oluşturdu. Bu süper. Teknolojide bir kadın kurucu ve kadın olarak benim için daha da ilginç olan şey, endüstrinin kadınlara daha önce hiç olmadığı kadar ilgi duyma, oyun oynama ve kazanma için yeni bir yol sunmasıdır. Başlangıçta, katılım anonim olabilir. Teknolojiye katkıda bulunabilir, bitcoin ve ethereum çıkarabilir, dijital bir cüzdan oluşturabilir ve kim olduğunuzu bilmeden yatırım yapabilirsiniz. Ancak bundan daha fazlası, kadınların bu sektörü şekillendirmede ön planda olma ve benzeri görülmemiş şekillerde liderlik yapma şansı var.

Şu anda, kripto meraklılarının - geliştiriciler, yatırımcılar, kurucular ve rasgele ilgilenen bireyler dahil yaklaşık % 5'i kadınlar. Bu, kadınların teknoloji işlerinin sadece % 20'sini elinde tuttuğu ve yeni kurulan şirketlerin yaklaşıkn% 17'sinin kadın kurucusunun bulunduğu teknoloji sektöründeki kadınlara kıyasla çok fazla görünmüyor.

Sayılar şu anda küçük olsa da, bunun değişmek üzere olduğuna inanıyorum. Ve bunun erken belirtileri var. Bitcoin gruplarındaki kadınlar tüm dünyada ortaya çıkıyor. San Francisco Meetup'ımız 438 üyeye sahiptir. Cointelegraph bu ayın başlarında kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen kadın sayısının sadece son altı ayda % 6'dan% 13'e yükseldiğini bildirdi. Girişim dünyasında, birkaç kadın kripto para yatırımcısı, Blockchain teknolojisini birçok kadının karşılaştığı kaynak yaratma zorluklarına bir çözüm olarak görüyor, çünkü İlk Koin Teklifleri yeni bir girişim için para toplamak için birincil araçtır. Bunun kanıtı - en büyük ICO artışlarından biri olan 232 milyon dolarlık Tezos ICO'su kısmen bir kadın tarafından yönetildi.

Daha fazlasını öğrenmek için arkadaşım kripto uzmanı Maria (Masha) Prusakova'ya döndüm. Maria uzun zamandır kendi başına bir güç merkezi oluşturdu. Eskiden Olimpik bir snowboardcu, pratisyen bir avukat ve şimdi Crypto PR Lab'ın Kurucu Ortağı ve Baş Hukuk Görevlisi. Şirket, blockchain ve kripto projeleri için bir butik halkla ilişkiler ve danışmanlık firmasıdır. Şu anda çok sayıda ICO danışmanlık firması var, ancak bugüne kadar hiçbirinin kadın kurucusu yok. Maria, yasal becerilerini ve önceki deneyimini blockchain girişimcileri için PR yapma ve Dünya Ekonomik Forumu'na yıllık katılımından ve İsviçre ve Monako'daki UBS ve HSBC Özel Bankalar için varlık yönetimi alanındaki eski çalışmalarından etkileyici bir ağ getiriyor. Ortağı Alexandra Karpova, bir iş geliştirme uzmanı ve aynı zamanda kolektif geleceğimiz için kriptonun ne anlama geldiğine tutkulu. Bir ekip olarak Maria ve Alexandra, tanıtım raporunun düzenleyici değerlendirmesi ile blok zinciri girişimlerine yardım ediyor ve ICO'nun düzenlemelere uymasını sağlamak için menkul kıymet kontrolleri yapıyor. Ayrıca yeni başlayanlar için Halkla İlişkiler'i yönetiyorlar ve akredite yatırımcılara, kripto fonlarına ve ağlarından kripto alanındaki danışmanlara sıcak tanıtımları kolaylaştırıyorlar.

Kısacası, Maria ve Alexandra, kripto endüstrisinde günlük olarak olanların ön saflarındalar.

Maria'ya neden kripto endüstrisine girdiğini ve daha sonra Crypto PR Labs'ı kurmaya karar verdiğini sorduğumda, uzun zamandır hukuk, finans ve insanlar hakkında tutkulu olduğunu paylaştı. Bu tutkular onu teknoloji ve endüstri hakkında bilgi edinmesini sağlayan blockchain girişimleri için halkla ilişkiler ve yasal çalışmalar yapmaya yöneltti. İlk deneyimleri arasında SingularityNET için 60 saniyede 36 milyon dolar toplayan M&A PR ekibinin bir parçası olmak, Ripio Credit Network, Jibrel, Blockshow ve diğerleri vardı. Sürekli, kripto hakkında okuyor, Don Tapscott, Bobby Lee ve diğerleri gibi blockchain uzmanlarıyla konuşuyor ve girişim kurucularıyla yakın çalışıyordu. Tüm bu deneyimler, kendisini alanda kurucu olma düşüncesi üzerine heyecanlandırdı. Geçtiğimiz baharda kendini hazır hissetti ve sıçradı. Kurucu ortağı Alexandra'yı bulmak, sektörde birlikte çalıştığı yatırımcı ve kurucuların mentorluğu gibi onun için önemli bir adımdı.

Ancak hepimizin bildiği gibi, bir şeye başlamak uzun bir yolculuğun sadece ilk adımıdır. Maria'ya şimdiye kadar kadın kurucu olmak için ne gibi zorluklarla karşılaştığını sordum. “Her zaman 'ne yapamazsam…?' Akla gelen bu korku hissi vardır, bu yüzden bunu değiştirip kendime 'ne yapabilirsem?' Diye soruyorum. Kadın kurucular erkekler tarafından teknik olarak algılanmayabilir ve erkekler kripto alanında oldukça bilgili. Ve kadınlar bu varsayımı çürütmeli ve oraya gitmeli ve blok zincirindeki teknik bilgileriyle erkekleri etkilemeli ve onlara yeni bir şey öğretmelidir. ”

Maria’nın tavrı yankılandı. Hepimiz, kendim dahil, genellikle başaramama korkusu yaşıyoruz. Ve muazzam potansiyel arasında kripto gibi yeni bir endüstri söz konusu olduğunda, küçük bir korku normal görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ