Bitcoin’in koronavirüs salgını boyunca devam eden vahşi ve değişken fiyat düşüşü, kripto hedge fonu Adaptive Capital'i kapılarını kapatmaya zorladığı bildirildi.

Kripto Para Dünyasında Bir Yaprak Dökümü Daha - Ünlü Hedge Fonu Kapanıyor

Bitcoin’in koronavirüs salgını boyunca devam eden vahşi ve değişken fiyat düşüşü, kripto hedge fonu Adaptive Capital'i kapılarını kapatmaya zorladığı bildirildi. Bitcoin maksimalisti Murad Mahmudov tarafından yönetilen firma, Bitcoin’in fiyat hareketlerini 12-13 Mart tarihlerinde zayıf döviz altyapısı ile birlikte önemli neden olarak belirtiyor.

Bitcoin, 13 Mart'ta yaklaşık 4.000 $ 'a düşerek, önde gelen kripto para biriminin yıllık 10.457 $' ı bulduğu 2020'nin ilk bölümünde sağlam bir performansın ardından yatırımcılara büyük kayıplar verdi. BTC şimdi, kripto alanı boyunca hızlı iniş yaptıktan sonra hasta hisse senedi piyasalarına ayak uydurarak 6.577 dolara % 64 arttı.

Adaptive Capital’in bu süreçten “büyük bir darbe aldığı” bildirildi. Yatırımcılara verilen bir şirket mektubunun kapanışını ve bir çıkış stratejisi planlarını doğruladı.

Mektuba göre,

“Adaptive operasyonları kapatma ve kalan fonları yatırımcılara iade etme kararı aldı. Böyle dengesiz bir ortamda devam eden operasyonların risklerinin potansiyel faydalardan daha ağır bastığına inanıyoruz…

Her gün kullandığımız bir dizi saygın borsa, platform ve araç, selloff sırasında operasyonlarını durdurdu ve buna göre hareket etme yeteneğimizi önemli ölçüde engelledi.

Adaptive’in işine aşina iki kaynağı, firmanın satış konuşması raporuna göre 3 Ekim 2018'den 3 Mayıs 2019'a kadar % 552.77 arttıktan sonra % 50'den fazla düştüğünü belirtiyor.

Tanınmış bir Bitcoin boğa ve Goldman Sachs'ta eski bir finansal analist olan Mahmudov, 2019 yılının Ağustos ayında Bitcoin'in 100.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Adaptive Capital ortağı ve kripto analisti Willy Woo olumlu olmaya devam ediyor ve Bitcoin'in kısa vadede S&P 500'den ayrılmasını bekliyor.

“Altın ve BTC, 3 gün önce başlayarak SP500'den ayrılmayı ima ediyor. Altın çift dip oluştururken, BTC belki de bir birikim modeli oluşturuyor olabilir. ”

 Woo, bir dizi yükseliş çizelgesini paylaşıyor ve Bitcoin geleneksel pazarlardan ayrıldıktan sonra, önde gelen kripto para biriminin fiyatının yükselmeye başlamadan önce bir birikim aşamasının devreye gireceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ