Kripto para dünyasında zaman zaman duyarlılık haberlerine denk geliyoruz.

Kripto Para Dünyasında Duyarlılık Ne Anlama Geliyor?

Kripto para dünyasında zaman zaman duyarlılık haberlerine denk geliyoruz. Peki bu duyarlılık kripto para yatırımcıları için ne anlam ifade ediyor? Kripto para yatırımcıları yatırımlarını yaparken duyarlılık konusuna dikkat etmeli mi? Bu yazımızda duyarlılık konusuna net bir şekilde değinmek istiyoruz.

Duyarlılık konusu kripto para birimlerinin sosyal medyada ve diğer mecralarda ne kadar etkileşim aldığına dayanılarak ölçülmeye çalışılıyor. Burada her bir kripto para biriminin duyarlılık sayıları ortaya konularak bir sıralama oluşturma hayreti içerisine giriliyor.

Projelerin öne çıkması o projeye yönelik olarak ne kadar ilgi olduğunun bir göstergesi olarak yorumlanıyor. İlginin çok fazla olmasıyla yatırımcılar bir yön arayışında nereye gideceklerine dair en azında bir fikir edinme imkanına sahip oluyorlar. Sonrasında ise atacağı adımları netleştirmiş bir şekilde yatırımların başlıyorlar.

Duyarlılığın yüksek olduğu projelerin her zaman güçlü olduğu şeklindeki bir yaklaşım doğru bir yaklaşım olmayabilir. Burada sayısal verilerin kimi zaman aldatıcı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Diğer taraftan ise kripto para biriminin ekosisteminde takipçilerin farklı sosyal medya platformlarında ve ayrıca arama, mobil etkileşim ve mobil uygulama kullanım ekosistemleri içinde nasıl etkileşime girdiklerini görmek duyarlılığın net bir şekilde görülmesini sağlar.

Özellikle duyarlılık kripto para yatırımında öncü bir gösterge olmasa da yönelimin nereye doğru olduğunu görmek açısında fayda sağlanmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ