İsrail merkezli siber güvenlik ekibi Under the Breach birisinin Trezor ve Ledger cüzdan veritabanlarını ve Bank To the Future yatırım platformunu sattığını bildirdi.

Kripto Para Dünyasında İlginç Gelişme: Bu Platformlar Satıldı mı?

İsrail merkezli siber güvenlik ekibi Under the Breach birisinin Trezor ve Ledger cüzdan veritabanlarını ve Bank To the Future yatırım platformunu sattığını bildirdi.

Bugün, siber suç araştırmalarına hitap eden Under the Breach ekibi, dünyanın önde gelen donanım cüzdanlarından biri olan Ledger ve Trezor gibi davranan bir hacker ile diyalogların ekran görüntülerini yayınladı.

Shopify Sonrası?

Araştırmacılara göre, ilgili kişi faktör ilanlarını bir foruma gönderdi. Trezor, Ledger ve KeepKey donanım cüzdanlarının yanı sıra Bitso ödeme sağlayıcısı ve Ethereum.org forumu da dahil olmak üzere çok sayıda kriptoyla ilgili ürünün veritabanlarını kaçırdığını iddia ediyor.

Hacker ayrıca Bank To The Future platformundan bir yatırımcı SQL dökümü elde etti. Bu gizemli cybercrook ile yapılan Jabber görüşmesine göre, birey hassas veritabanlarına Shopify'ın veri depolama altyapısındaki kritik bir kusurla erişti.

Kim olursa olsun, bu kişi para için deli bir susuzluk gösterdi. Mesajını 'SADECE BÜYÜK PARA' olarak ilan etti ve müşteriler hakkında çok seçiciydi (orijinalin yazımı tutuldu):

Bana düşük dolar teklif etme, sadece büyük paraya izin var

O Kadar Kötü Değil

Bilgisayar korsanı, veritabanlarından bilgi edinme konusundaki bilgilerini gösterirken, iddia edilen 'kurbanların' bazıları, müşterilerinin verilerinin sızdırıldığını zaten reddetti.

Ledger ekibi, bu kişinin blöf yaptığını ilk açıklayan kurum oldu.

En son donanım kripto cüzdan üreticileri kendi araştırmalarını başlattılar ve satılık dosyaların gerçek Ledger veritabanıyla eşleşmediğini açıkladılar.

 Trezor'un e-ticaret ekibi de bir soruşturma başlattı ve temsilcileri Shopify'ı kullanmadıklarını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ