Kripto para alanında her bir yeni gelişmenin ayrı bir önemi bulunuyor.

Kripto Para Dünyasında Önümüzdeki Aylarda Neler Bekleniyor?

Kripto para alanında her bir yeni gelişmenin ayrı bir önemi bulunuyor. Mevcut projelerin güncellemeleri her zaman dikkatleri üzerimizde çekiyor. Böyle bir aşamada önümüzdeki süreçte iki önemli kripto para biriminin güncellemesi hayati önem taşıyor.

Bu projelerden ilki Ethereum ile ilgili. Ethereum bilindiği üzere uzun zamandır Proof of Work algoritmasından Proof of stake aşamasına geçişin çalışmalarını yürütüyor. Ethereum geliştiricilerinin PoS’a geçişin ilk altı ayında gerçekleşecek olan Merge sonrası ajan ilk hard forku Şangay için teklifleri kabul etmeyeceği vurgulandı.

Ethereum 2.0’ın işlem ölçeklenebilirliği, disk alanı sürdürülebilirlik şeklinde üç temel noktaya odaklandığını vurgulayalım. Merge’ün zamanlamasının 2022 yılının üçüncü çeyreğine göre ayarlandığını belirtelim.

Diğer önemli bir güncelleme ise Haziran ayında Cardano ağında yaşanacak. Cardano Vasil Hard Forku ile Cardano ağı gelişiminin bir sonraki aşamasına geçmiş olacak. Güncelleme ile blok difüzyonunun artırılacağı vurgulanıyor. Diğer taraftan Cardano ekosistemin altcoinleri bu önemli güncellemeden önemli ölçüde yararlanacak. Tabi bu güncellemenin bir de borsalar ile ortaklar ayağı bulunuyor. Bu çerçevede gerek borsalar gerekse de ortaklar güncellemeye doğru gidilen yolu kolaylaştırma hazırlığı içerisindeler.

Cardano’ya değinmişken ekosistemin hızla büyüdüğüne vurgu yapmamız gerekiyor. Afrika kıtasına özel bir kıtasına özel bir odaklanma içerisindeki projenin önemli yatırımlarının bulunduğunu vurgulayalım. Bu durum projeyi benzersiz hale getiriyor. Projenin güncellemelerinin çok tuttuğunu da açıkça belirtelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ