Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), Joseph Otting'in bu hafta Para Birimi Denetçisi olarak görevinden istifa edeceğini doğruladı. Duyuru, Birinci Başkan ve COO'nun Brian Brooks'un Oyunculuk Denetçisi olarak devralacağını doğruladı.

Kripto Para Dünyasından Hazineye Geçiş

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), Joseph Otting'in bu hafta Para Birimi Denetçisi olarak görevinden istifa edeceğini doğruladı. Duyuru, Birinci Başkan ve COO'nun Brian Brooks'un Oyunculuk Denetçisi olarak devralacağını doğruladı.

Vardiya ile ilgili ilk raporlar bu hafta başında Wall Street Journal ve Politico'dan geldi.

Coinbase'deki eski baş hukuk memuru Brooks, Otting 29 Mayıs'ta ABD Başkanı Donald Trump daimi bir fikstür atayana kadar yola çıktığında rol alacak.

Otting, Başkan Trump'ın geçiş ekibi üyesi Keith Noreika'nın oyunculuk denetçisi olarak görev yapmasının ardından 2017'de rol aldı. Başkan, Noreika'nın göreve girmesinden sadece bir ay sonra Otting'i aday gösterdi, ancak Senato'nun Otting'i onaylaması ve resmen ofise girmesi beş ay sürdü.

Şimdi, Brooks Birinci Başkan olduktan sadece haftalar sonra oyunculuk denetçisinin yerini tutacak. Coinbase'deki rolünü, Nisan ayı başında yeni göreve atanan eski meslektaşı ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin'e katılmak için bıraktı. Brooks daha önce Mnuchin'in kurduğu OneWest Bank başkan yardımcısıydı.

OCC ile geçirdiği kısa süre boyunca, Brooks zaten kripto paraların esası ve eyalet lisanslama sistemi üzerinde federal lisanslama olasılığı hakkında konuştu.

OCC, ulusal bankaları düzenlemeye odaklanmış bir büro olarak Hazine Bakanlığı altında faaliyet göstermektedir. Otting'in ayrılması, düşük gelirli topluluklara yapılan yatırımları artırmak için Topluluk Yeniden Yatırım Yasası'nın kurallarını elden geçirme girişiminden sonra gelir.

1977 Topluluk Yeniden Yatırım Yasası, bankaları "redlining" olarak bilinen bir uygulama olan düşük gelirli topluluklardan alınan borçları stopajdan korumaya çalıştı. Otting'in çalışmaları, bu topluluklarda bankaların yasal olarak kredilendirilebileceği yatırım türlerini daha fazla tanımlamaya çalışır - bu, üzerlerine düşeni yapamayan bankalar için genişlemeyi etkileyebileceğinden önemli bir ayrımdır.

 Otting, 12 Mayıs duruşmasında koronavirüs pandemisi arasında planın savunuculuğunu yapmadan önce işi tamamlamaya çalıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ