Tether Hazinesi son iki aydır benzeri görülmemiş miktarda USDT basmasıyla ün salmıştır. Şimdi 120 milyon dolarlık USDT daha bastı.

Kripto Para Dünyasının FED’i Tether USDT Basma Çılgınlığına Devam Ediyor

Tether Hazinesi son iki aydır benzeri görülmemiş miktarda USDT basmasıyla ün salmıştır. Şimdi 120 milyon dolarlık USDT daha bastı.

Geçtiğimiz birkaç ay, Tether hazinesi tarafından yayınlanan USDT'de bir patlama yaşandı. Bazı açılardan, USDT'nin toplam arzı Mart başından bu yana % 43'ün üzerinde arttı. Ancak, Tether Hazinesi ihraç oranını yavaşlattığına dair bir işaret göstermemektedir.

Whale Alert'in (@whale_alert) bildirdiği gibi 120 milyon USDT, Tether hazinesinde basıldı. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino'nun her zamanki gibi açıkladığı gibi, bu bir “envanter yenilemesi”.

USDT geçtiğimiz ay piyasaya eşi benzeri görülmemiş bir oranda sürüldü. Mart, Tether hazinesi için yoğun bir aydı. Sonuç olarak, stablecoin’in piyasa değeri patladı. Tether’in kendi metriklerine göre, toplam varlık miktarı şimdi 6,9 milyar dolar. Sadece birkaç hafta önce, 27 Mart'ta, USDT'nin 6 milyar dolarlık işareti geçtiği ifade edilmişti.

 USDT'ye olan talebin büyük ölçüde borsalardan geldiği görünüyor. Binance, Bitfinex ve diğerleri gibi borsalar artık her zamankinden daha fazla USDT'ye sahip. Borsaların USDT stoklarını neden arttırdığı belli değil. Şubat ayında bildirdiği gibi, Binance margin uzunluğunda USDT sıkıntısı çekti, bu da neden şimdi daha fazla stablecoin stokladığını açıklayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ