Consensys ve bağış toplama platformu Gitcoin dahil bir grup şirket, COVID-19 salgınıyla mücadele çözümlerine odaklanmış sanal bir hackathon'u destekliyor.

Kripto Para Dünyasının Öncüleri Corona Virüsü İle Mücadeleye Yardımcı Olmak İçin Bir Hackathon Başlatıyor

Consensys ve bağış toplama platformu Gitcoin dahil bir grup şirket, COVID-19 salgınıyla mücadele çözümlerine odaklanmış sanal bir hackathon'u destekliyor.

Geçen Perşembe günü bir Consensys blogunda yayınlanan hackathon, "COVID-19'u daha iyi anlamaya çalışan bilim insanlarına yardımcı olmak için verileri toplamak, standartlaştırmak, doğrulamak ve optimize etmek için blockchain çözümleri oluşturmak için geliştiricileri ve sağlık uzmanlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor."

Diğer ortak sponsorlar arasında he Block ile paylaşılan bir duyuruya göre Hyperledger, OpenMined ve One Million Developers yer alıyor. Tamamen sanal bir hackathon 13 Nisan'da başlayacak ve 11 Mayıs'a kadar sürecek ve Gitcoin platformunda ağırlanacak.

Gönderiye göre, kazanan katılımlar para ödülü ve sonraki hibeler için uygun olacaktır:

"Rekabet etmek isteyenler için, STOP COVID-19 Hackathon'un ödül parası toplamda 20.000 $, birincilik için 10.000 $, ikincilik için 7.000 $ ve üçüncülük için 3.000 $ olarak verilecek.

Olması muhtemel katılımcılar için tanıtım etkinliği 6 Nisan'da öğlen düzenleniyor.

 Basın süresi itibariyle, dünyada 300.000'den fazla da dahil olmak üzere dünya çapında 1.2 milyondan fazla COID-19 vakası doğrulandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ