Her birey geleceğini şekillendirmek için planlar yapıyor.

Kripto Para Dünyasıyla Geleceğe Hazırlanmak

Her birey geleceğini şekillendirmek için planlar yapıyor. Bu planlar içerisine artık kripto para birimleri de dahil ediliyor. Aslında bütün bunlar bir değişim işareti. Toplumlar çarpıcı bir şekilde değişiyor.

Yıllardır vurgulana geldiği şekliyle bir sürü çevresel kriz. Bu krizler bizim var oluşumuzu tehdit ediyor. Bu probleme verilmesi gereken pek çok gerekli tepki bulunuyor. Bu tepkilerden birini kripto para birimlerinde ortaya çıkan projeler oluşturuyor.

Kripto para dünyasıyla geleceğe hazırlanmak derken ortaya çıkan yeni gelişmelerin ilerleyen zaman dilimlerinde hayatımıza neler katacağını kastediyoruz. 2020 yılında Merkeziyetsiz Finans alanı yani DeFi, 2021 yılında NFT’ler ve şimdilerde metaverse alanı ile geleceğe hazırlıkta kripto para dünyası merkezi bir noktada yer alıyor.

Geleceğe hazırlık noktasında dünya hükümetlerinin halen daha kripto paralara dair net bir tavır alamamış olması büyük bir şanssızlık. Artık yasal düzenlemeler anlamında konuyu şeffaf hale getirmek gerekiyor.

Açıkçası çok verimli olan bir şeyi yasaklamak çözüm değil. Çin’in 2017 yılından beri yaptığı Bitcoin  ve kripto para birimlerini yüzlerce defa yasaklama haberlerinin ne alana ne de dünyaya faydası var.

Geleceğe hazırlanırken dünyadaki gülünç çarpıklıkları bir kenara bırakmak gerekiyor. Bu işi ne kadar çabuk yapabilirsek geleceği de o ölçüde şekillendirmiş olacağız. Geleceğin dünyasında kripto para birimlerinin olacağını unutmayın!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ