Yazının kaleme alındığı saatte toplam kripto para piyasasının değeri CoinMarketCap verilerine göre 2.73 trilyon dolar.

Yazının kaleme alındığı saatte toplam kripto para piyasasının değeri CoinMarketCap verilerine göre 2.73 trilyon dolar. Bu pastanın %43.7’sini lider kripto para Bitcoin alıyor. Ethereum ise %19.6’sını alıyor. Kalan pasta binlerce kripto para arasında pay ediliyor.

Bitcoin 20 Ekim 2021’de 66,930 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 63 bin doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin $60K’nın üzerinde tutunmasına rağmen piyasa hakimiyeti azalıyor. Bu veri, bizlere kısmi bir altcoin sezonunun yaşandığını gösteriyor.

Altcoinler içerisinde Memecoin olarak adlandırılan bir grup kripto paranın fiyatında olağan üstü artışlar yaşanıyor. Son 2 haftanın yıldızı olan Shiba, Dogecoin’i de geride bırakarak 9’uncu sıraya yükseldi. Ancak her Memecoin, Shiba kadar şanslı değil.

Netflix’te yayınlana Squid Game dizisi oldukça ilgi topladı. Bu ilginin ardından piyasaya sürülen SQUID isimli kripto paranın da Shiba gibi bir çıkış yakalayacağı beklendi. Ancak SQUID, hızlı bir Pump’ın ardından doğru tabiler yere çakıldı.

SQUID örneği bizlere kripto para piyasalarının ne kadar spekülatif piyasalar olduğunu gösteriyor. Fırsatlarla beraber ciddi riskler barındırıyor.

Oldukça yeni ve eğlenceli kripto paralar piyasaya sürülüyor. Bu kripto paralar ciddi risk barındırıyor. Piyasalarda 2018 yılında olduğu gibi bir altcoin katliamı yaşanabilir.

Günün trend olan kripto paraları; Taboo Token, LuckyPig ve MiniFlokiADA! Her biri en az %50 değer kazandı. Bu kripto paralar yârin SQUID gibi bir sonla da sonuçlanabilir.

Squid Game’in sonunda kahramanımız Seong, 45.6 milyon won (yaklaşık 39 milyon dolar) kazandı. Ama diğerleri canlarıyla ödedi.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ