Kripto para birimi endüstrisinin büyük kısmındaki düşüş ivmesinin ortasında, sektör tek bir haftada piyasa değerinden 20 milyar doları sildi.

Kripto para birimi endüstrisinin büyük kısmındaki düşüş ivmesinin ortasında, sektör tek bir haftada piyasa değerinden 20 milyar doları sildi. Bu durum yakın zamanda 2 trilyon dolar seviyesini geri kazanma umutlarını söndürdü. Şimdi sırada korkular var. O korku da piyasanın 1 trilyon doların altına düşebileceği korkusu.

Spesifik olarak, 9 Mayıs'ta kripto izleme platformu CoinMarketCap'ten alınan en son bilgilere göre, kripto para birimi piyasasının toplam değeri, geçen hafta 1,16 trilyon dolara ulaştığı zamandan bu yana 21,22 milyar dolar veya %1,82 düşüşle 1,14 trilyon dolar olarak gerçekleşti.

Tesadüf eseri, bu düşüşün çoğu yalnızca son 24 saatte gerçekleşti ve bu süre zarfında toplam kripto piyasası değeri 12,88 milyar doları geride bırakarak sektörün patlak verdiği korkulan 1 trilyon dolar seviyesine yaklaştı. Bu seviye en son Mart ayında görülmüştü.

Bitcoin ayılara öncülük ediyor

Bu arada, düşüş eğilimine sektör temsilcisi Bitcoin (BTC) öncülük ediyor ve fiyatı günde %1,01 ve önceki hafta boyunca %1,6 düştü ve şu anda 27.676 $ seviyesinde bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ