Toplam bitcoin ve kripto piyasası değeri birkaç saat önce 200 milyar doların altına düştü.

Toplam bitcoin ve kripto piyasası değeri birkaç saat önce 200 milyar doların altına düştü. Bu düşük seviyelerin sekiz aydan uzun süredir ilk kez görüldüğü ifade ediliyor. Bu nedenle Kripto kışına dönüşün sinyallerinin güçlü olduğu ifade ediliyor.

Kripto Para Piyasası

Coinmarketcap.com'a göre, toplam kripto para piyasa değeri dün Mayıs ayının başından bu yana görülmeyen bir seviye olan 190 milyar dolara düştü. Bitcoin rutinin yolunu açtı ancak altcoinlerin çoğu kripto kışı düştüğünde geri döndüğü için eşit acılar içinde.

Piyasalar, Haziran ayının sonundaki 2019 zirvesinden bu yana neredeyse yüzde 50 oranında düştü ve daha fazla acı gelmeye başladı. 2018 Kasım sonu piyasaların o kadar zorlaştığı ve birçoğunun toplam çöküş olacağını öngördüğü dönemdi. Deja vu bu hafta endüstride hissediliyor aynı hafta bir kez daha yaşanıyor.

Her zaman olduğu gibi, art arda destek seviyelerine düştüğü için tüm ağrıya neden olan Bitcoin’in bizzat kendisi. En son 7 bin doların da altına inerek iki gün önce 6.800 dolara düşmüştü. BTC şu anda fiyatların 5 bin dolar seviyesine inme riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

Günlük tabloya baktığımızda, BTC'nin beş aylık düşüş trendinin altına düştüğü görülüyor ve şu anda çok önemli seviyelerde yer alıyor. BTC yazının yazıldığı sırada 7 bin 164 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yatırımcı ve analist Alex Krüger, ayıların hakim olduğu bir piyasaya girebilecek kadar cesur olanlar için bu seviyelerin uygun olabileceğini ifade ediyor.

Kurumsal Yatırımcı Fayda Sağlamadı

Görünümün çok da iyi olmadığı vurgusunun yapılması da söz konusu. Zira Bitcoin’i artırmak için bu yıl piyasalara giren kurumsal ürünler yükseliş ivmesini korumak için yeterli olmadı.

Yaygın medya, FUD'u 'bitcoin ölümü' yorumları yeniden görünmeye başladığından beri yaymaya başladı. Kaza, bir Çin krizinden Binance ofislerine, bir maden kapitülasyonuna ve bunun sonucunda ortaya çıkan hash gücü düşüşüne kadar basılan her şeyden sorumlu tutuldu.

Uzun vadeli tablolara bakmak, bunun daha önce olduğunu ve bitcoin için normal bir davranış olduğunu göstermekte.

Adamant Capital'in kurucu ortağı olarak Tuur Demeester konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Ocak 2015'te başlayan Bitcoin’in parabolik yükseliş eğilimi hala bozulmamış durumda. Şimdi neredeyse Mart 2019'dan bu yana ilk kez tekrar desteğe dokununuyor.”

Yani henüz paniğe gerek yok, daha önce burada bulunduk ve buralara oradan geldik.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ