Bütün yatırımcılar bilirler kripto para piyasasının risklerle dolu olduğunu.

Bütün yatırımcılar bilirler kripto para piyasasının risklerle dolu olduğunu. Bu risklerle birlikte şimdiye kadar yatırım kararlarını verdiler. Yeri geldi düzel kârlar elde ettiler. Yeri geldi zarar ettiler.

Kripto para piyasasının 2022 yılı risklerine baktığımızda küresel bazda yükselen enflasyonun en büyük risk unsurlarından biri olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Zira yüksek enflasyonun ülkelerin büyümelerini olumsuz yönde etkileyebileceğini  belirtmemiz çok önemli. Böylelikle makro ekonomik dengelerin sağlanmasının zorlaşacağı da görülüyor.

Kripto para piyasasını 2022 yılında etkileyebilecek önemli bir gelişme halen devam eden pandemi süreci olacak. Zira Korona virüs salgın hastalığı yeni varyantları ile gündemde kalmaya devam edecek.

Kripto para piyasasının 2022’deki en büyük riski ise FED başta olmak üzere merkez bankalarının faiz artışları olacak. Faiz artışlarının bireylerin ve kurumların borçluluklarına yansıyacağı ve bu durumun kripto para yatırımcısını önemli ölçüde etkileyeceği ifade ediliyor.

2021 yılında piyasadaki dalgalanmalar nedeniyle birikim sahiplerini birikimlerini güvenli limanlara yönelttiler. 2022’de  de geleneksel yatırım araçlarına ilgi sürecek. Ayrıca Bitcoin ve kripto paralar da artan ilgiden nasibini alacak. Reel getiri arayışları yatırımcıları farklı yatırım seçeneklerine yöneltebilir. Yatırımcılar sermayelerini korumaya devam edecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ