Üç aylık ardışık büyümenin ardından, merkezi borsa işlem hacimleri Nisan ayında bu yılın en düşük seviyesine geriledi.

Üç aylık ardışık büyümenin ardından, merkezi borsa işlem hacimleri Nisan ayında bu yılın en düşük seviyesine geriledi.

Nisan Ayındaki Düşüş

Merkezi kripto borsaları, dijital varlıkların sıcak bir ilk çeyreğin ardından soğumasıyla Nisan ayında ticaret hacimlerinde üç ay içinde ilk kez bir düşüş gördü.

Blockchain veri sağlayıcısı Kaiko'ya göre, merkezi borsalardaki ticaret hacimleri art arda üç aylık kazanımların ardından geriledi.

Merkezi borsalardaki aylık ticaret hacimleri

Verilere göre, Nisan ayındaki hacimler yaklaşık olarak 500 milyar dolarla Mart ayındakilerin neredeyse yarısı kadardı. Ay, hacimler açısından bu yıl şimdiye kadarki en düşük ay oldu ve Mart en yüksek ay oldu.

Veri sağlayıcı, hacimlerin Nisan'daki düşüşe kadar FTX çöküşü öncesi seviyelere ulaştığını belirtti. Ayrıca, piyasaların ticaret hacimleri açısından 2020 seviyelerinin üzerinde kaldığına dikkat çekildi.

Hacimler Yine de Yüksek

Kaiko, "Genel olarak, kripto piyasası 2020 boğa koşusu öncesine göre önemli ölçüde daha büyük olmaya devam ediyor" dedi.

The Block'un verilerine göre meşru merkezi borsa spot hacmi Nisan ayında %43,8 azalarak 400,5 milyar dolara geriledi.

"Düşüşün büyük bir kısmı, Binance'in BTC çiftlerine geri ücret eklemesinden kaynaklanıyor" dedi. Verilere göre Binance, %71,6 hakimiyetle piyasa lideri olmaya devam ediyor.

Ayrıca Binance, CoinGecko'ya göre 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık 10 milyar dolarlık işlem hacmine sahip ve bu rakam en yakın rakibi Coinbase'den 1.1 milyar dolar daha büyük.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ