Bitcoin yükseliş trendinde kalıyor ancak 13.200 $'ın üzerinde tükenme belirtileri ile karşı karşıya. Bu durum BTC’deki küçük bir düzeltmenin altcoinleri daha aşağı çekebileceğini gösteriyor.

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Bekleniyor?

Bitcoin yükseliş trendinde kalıyor ancak 13.200 $'ın üzerinde tükenme belirtileri ile karşı karşıya. Bu durum BTC’deki küçük bir düzeltmenin altcoinleri daha aşağı çekebileceğini gösteriyor.

Paypal’ın kriptoyu benimsemesinin hemen ardından, JPMorgan’ın Küresel Piyasalar Stratejisi bölümü, Bitcoin'in (BTC) “alternatif bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ederse” nasıl “önemli” bir avantaj sunabileceğini ayrıntılı olarak açıklayan bir rapor yayınladı.

Analistlere göre, Bitcoin ile ilgili uzun vadeli yükseliş görüşlerinin üç nedeni, Bitcoin ile altın arasındaki büyük değerleme boşluğu, kripto para birimlerinin artan faydası ve uzun vadede Bitcoin'i altın yerine tercih eden Y kuşağıdır.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Bu rapor, kurumların kripto para birimlerinin büyük potansiyelini kademeli olarak fark ettiklerini ve önceki endişelerinden U dönüşü yapmaya istekli olduklarını gösteriyor.

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, PayPal'ın kripto konusundaki kararının diğer büyük bankaları dijital varlıklarla etkileşim kurmanın yollarını düşünmeye zorlayabileceğini söyledi. Novogratz, CNBC'ye verdiği röportajda, "Önümüzdeki 10 yıl içinde, bu ülkenin mali altyapısının yeniden inşasını göreceğiz." diyor.

Benzer şekilde, Peter McCormack ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Gemini kripto borsası kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss, BTC'nin sonunda 500.000 $'a ulaşmasını beklediklerini açıklayarak boğa odaklı Bitcoin duruşlarını yinelediler.

İkizler, büyük Fortune 100 veya 500 şirketlerinin ve merkez bankalarının hazine rezervleri için Bitcoin satın almaya başlaması durumunda Bitcoin'in fiyatının yükselebileceğine inanıyor.

Şu anda yatırımcılar, Bitcoin'in mevcut yükseliş ivmesi üzerine inşa edip edemeyeceğini ve kuzeye doğru yolculuğuna devam edip edemeyeceğini merak ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ