Son türbülans, kripto topluluğu tartışmalarının ön saflarına devre kesiciler gibi geleneksel araçlar getirdi.

Kripto Para Piyasasında Devre Kesiciler Tartışılıyor

Son türbülans, kripto topluluğu tartışmalarının ön saflarına devre kesiciler gibi geleneksel araçlar getirdi.

Bitcoin'in başlangıcından bu yana, volatilite, borsalardan ve mevcut ana akım sözlerinden önce bile kripto para birimi anlatısının bir parçası olmuştur. Artık geleneksel pazarlar, coronavirüs pandemisi sırasında kırılganlık karşıtı kripto para biriminden daha fazla dalgalanma gösterdiğine göre, topluluk New York Borsası gibi geleneksel pazar yerlerinin devre kesici uygulaması yoluyla eşitliği ve emtia oynaklığını nasıl ele aldığını görüyor.

Kripto para birimi ve merkezi olmayan finansta, tasfiye müzayedeleri piyasa türbülansı dönemlerinin cevabı olmuştur. Devre kesicileri tetikleyen geleneksel pazarların ön plana çıkması, bazı kripto para borsalarının benzer önlemleri almasına yol açtı. Topluluk, yatırımcıları ademi merkeziyetçiliğe karşı korumak için mekanizmalara olan ihtiyacı tartıştığından, dikkate alınması gereken birkaç seçenek ve senaryo vardır.

Cointelegraph ile yaptığı konuşmada devre piyasaları ve piyasa oynaklığı hakkında konuşurken, Estonya merkezli bir kripto para borsası olan STEX'in kurucusu Vadym Kurylovych şöyle dedi:

“Açık deniz borsalarında türev ürünler ticareti Madagaskar kumarhanesinde rulet oynamaya benziyor. Katıldığınız anda yakalanacağınızı biliyordunuz, ancak potansiyel ödeme sizi risk almaya ikna ediyor. ”

 Kripto para birimi ekosisteminde türev ürünlerin ve finansal ürünlerin popülerliği artmaya devam ederken, yatırımcıları eğitmek artık borsaların atmaya başladığı önemli bir adımdır. Bu, güçlü çözümler geliştirildiği zaman sofistike olmayan yatırımcıları önceden tam olarak hazırlamasa da, kripto geleneksel mekandan koruma mekanizmaları ödünç bırakıyor. Anlaşılır olması için, kripto para birimindeki koruma mekanizmaları, token seviyesinde olduğu kadar değişim seviyesinde de devre kesicilere bölünecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ