Başlığımız aslında iki önemli gerçekliğe vurgu yapıyor.

Başlığımız aslında iki önemli gerçekliğe vurgu yapıyor. Bunlardan birisi disiplin, diğeri ise duygular. Kripto para piyasasında ise kazançlı çıkan bireylerin en çok önem verdiği şeyler sıralamasında öne çıkıyor bu kavramlar. Pekin nasıl anlaşılmalı bu kavramlar? Hangi aşamalarda faydalı oluyor? Biraz açalım.

Disiplin konusu kripto para yatırımınızı yaparken bilinçli bir şekilde hareket etmeniz anlamına geliyor. Projeler konusunda bilgi edinmeden hamle yapmamanız imkan sağlıyor.

Disiplin aynı zamanda bir kripto para yatırımcısı olarak sizlerin belki hedefler dahilinde hareket etmenize katkı sağlıyor. Projelerle ilgili hedefleriniz artık yatırımınızı bu hedefe dayalı olarak yapabilirsiniz.

Duyguları yönetmek konusuna gelince yatırımcıların hassasiyet göstermeleri gereken duygular özellikle piyasanın hareketlilik gösterdiği zaman dilimlerinde açığa çıkıyor. Piyasalarda sert hareketler gözlenirken, duygular da öne çıkmaya başlıyor.

Panik havası duyguları yönetmenin en zor olduğu zaman dilimleri. Böylesi anlarda mantıklı kararlar vermek zorlaşır. Çoğu zaman hatalı kararlar verilerek yapılan yatırımlardan zararla çıkılır. Oysa yapılması gereken şey o anki duygu atmosferine kapılmadan yatırımınızı sürdürmek piyasadan çıkmamak.

Heyecana gelip yanlış kararlar almak yerine sabırla bekleyip piyasanın kendine gelmesini beklemek aslında duyguları yönetmek noktasında en doğru yaklaşım. Siz en iyisi hem disiplin hem de duyguları yönetme noktasında kendinizi geliştirin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ