En Çok Kazandıran BNB Oldu

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

13 Nisan Cumartesi günü CoinMarketCap’teki ilk 20 kripto para biriminin büyük bir çoğunluğu haberimizin hazırlandığı saatte Bitcoin’in 5.100 dolar seviyesinde hareket etmesine rağmen düşüşteydi.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı gün içerisinde yaklaşık yüzde 0,48 yükselişteydi. Haftalık grafiğine bakıldığında, mevcut fiyat aynı zamanda Bitcoin'in haftaya başladığı fiyattan sadece yüzde bir daha yüksek.

Piyasa kapitalizasyonu yaklaşık 17.4 milyar dolar olan Ethereum (ETH), piyasa kapitalizasyonu göre en büyük altcoin olma  konumunu sürdürüyor. İkinci en büyük altcoin Ripple (XRP) ise, basın zamanına göre yaklaşık 13.7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Ethereum’da, son 24 saat boyunca neredeyse hiç bir değişiklik yaşanmadı. Ethereum şu anda 165 $ civarında işlem görüyor. Ethereum’un bu hafta gördüğü en yüksek seviye ise 184 dolar bandı.

İkinci en büyük altcoin Ripple da 24 saat içersinde çok küçük değer kayıpları yaşandı. XRP şu anda yaklaşık 0,327 $ seviyesinde işlem görüyor. Ancak Ripple’ın haftalık grafiğine baktığımızda, mevcut fiyatın bir hafta önceki fiyattan %8 daha düşük olduğu göze çarpıyor.

İlk 20 kripto para birimi arasında, kayda değer artış yaşayan tek kripto para BNB. Binance Coin günlüj bazda neredeyse yüzde üç artış gösterdi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 173.1 milyar dolar seviyesinde. Bu rakam geçtiğimiz haftaki piyasa değerinden yaklaşık %2 daha düşük.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ