Kripto para piyasasının toplam değerinde bir düşüşün başladığını gözlemliyoruz. Piyasanın değeri şu an itibariyle 220 milyar doları test ediyor.

Kripto para piyasasının toplam değerinde bir düşüşün başladığını gözlemliyoruz. Piyasanın değeri şu an itibariyle 220 milyar doları test ediyor.

Bitcoin fiyatının baskı altında olduğu 8 bin 500 dolar destek alanını kırmasının muhtemel olduğu ifade ediliyor.

EOS fiyatı 3.35 dolar destek alanının yakınında işlem görüyor ve düşüş belirtileri gösteriyor.

BCH fiyatı ise 280 dolarlık desteğin üstünde kalamadı ve düşüşünü artırdı.

Tron (TRX) fiyatı yüzde 4'ten fazla düşüş yaşadı ve 0.0185 dolar destek alanına doğru yaklaşıyor.

Cardano (ADA) fiyatı ise şimdi 0.0420 dolar destek alanına doğru hareket ediyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası yazının yazıldığı sırada çok fazla olumsuzluğa işaret ediyor. Ethereum (ETH), EOS, Tron (TRX), Bitcoin Cash, Ripple, Cardano ve Binance Coin çok fazla satış baskısı altında bulunuyor.

Bitcoin Cash

Son zamanlarda, BCH fiyatının dolar karşısında 300 dolar direnç seviyesinden yeni bir düşüşe başladığını gördük. BCH fiyatı 285 dolar desteğin altına düştü ve boğalar 280 dolarlık destek alanını savunmaya bile geçemedi. Neticede, fiyat keskin bir şekilde geriledi ve şimdi 265 dolar ve 264 dolar destek seviyelerine hareket ediyor.

Fiyatın artış yönünde ise önceki önemli destek 285 dolar ve 280 dolar seviyelerine yakın bir durumda bir engel olarak görülebilir. Ayrıca bu seviye yakın vadede taze bir artışı önleyebilir.

EOS, Tron (TRX) ve ADA Fiyat Analizi

EOS fiyatı 3.50 dolar destek alanının üzerinde daha fazla duramadı ve 3.40 dolar desteğinin altına geriledi. Fiyat şimdi 3.35 dolar destek alanı yakınında el değiştiriyor. Aşağı yönde düşüş olması durumunda, ayılar için bir sonraki durak 3.25 dolar seviyesine yakın olabilir. Artış yönünde ise 3.50 dolar seviyesinin güçlü bir direnç göstermesi muhtemel bir durum olarak karşımız çıkıyor.

Son zamanlarda, TRON fiyatı 0.0200 dolar direnç alanının üzerine kadar yükseldi. Ancak, TRX 0,0205 dolar direncinin üzerinde daha fazla güçlenemedi ve yeni bir gerileyiş başladı. 0.0200 dolar ve 0.0195 dolar seviyelerini kıran TRON’da görünüşe göre ayıların bir kez daha 0,0185 dolarlık seviyeyi destek alanı olarak işaretledikleri görülüyor.

Cardano fiyatı 0.0445 dolar ve 0.0450 dolar direnç seviyelerinin üzerine yükselemedi. ADA fiyatı yazının yazıldığı sırada düşüyor ve şu an 0,0420 dolar destek alanı civarında işlem görüyor. Daha fazla düşüşün olması durumunda, bir sonraki durak, boğaların ortaya çıkması muhtemel olan 0,0400 dolar seviyesi olabilir.

Kripto Para Piyasası

Kripto para piyasasının toplam değerini gösteren 4 saatlik grafiğe baktığımızda, 235 milyar dolar ve 240 milyar dolar direnç seviyelerinde sabit bir düşüş yaşandığını görüyoruz.

Piyasa değeri 230 milyar dolar seviyesinin altına kadar düşmüş durumda ve 220 milyar dolar destek alanına doğru bir kırılma riskinin olduğu görülüyor.

Artış yönünde ise  230 milyar dolar seviyesinin üzerinde 240 milyar dolarlık seviyebir direnç görevi görüyor.

Genel olarak, yakın dönemde Bitcoin, ETH, XRP, TRX, ADA, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Stellar Lumen, IOTA, ICX, WAN ve diğer altcoinlerde daha fazla kayıp riskinin bulunduğu ifade ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ