Dünyadaki en güvenli şekilde yönetilen varlık sınıflarından biri olmak büyük bir iş ancak tuzakları da söz konusu.

Kripto Para Saklama Hizmetleri İçin Önemli Bir Bileşen: Anahtarlar

BBC News, kimseye erişim bilgisi vermeden vefat eden insanlar tarafından yaklaşık 3.8 milyon bitcoinin sonsuza kadar kaybolduğunu tahmin eden bir araştırma olduğunu iddia ediyor. Bu, bireyler için saklama sözleşmelerinde ölüm hükümlerine olan ihtiyacı koyuyor.

Katma Değerli Saklama Hizmetleri

Perakende pazarının çoğu, saklama ihtiyaçlarını karşılamak için kendi donanım veya yazılım cüzdanlarına güvenmekte. Sonuç olarak, çoğu kişi erişim bilgilerini aktarmak için donanımlı değildir ve daha fazlası, bu işlemi sırasında kendi fonlarını kaybetme riski olan başka birisine vermekten korkar.

Soğuk hava depolaması ile yeterli güvenliği sağlayan perakende saklama çözümleri ve aile üyelerinin stoklarını cüzdandan devralma yeteneği potansiyel bir fırsat gibi görünüyor. Ancak bunun gibi çözümler ancak insanlar bu hizmetleri kendi fonlarını güvenceye almayı tercih etmeye başlarsa uygulanabilir.

Coin Cover, müşterilere kripto para biriminin çalınmasına ve özel anahtarların kaybına karşı koruma sağlayan yasal bir danışman ve sigorta şirketi. Ayrıca, insanların varlıklarının kime gitmesi gerektiğini belirlemelerine yardımcı olan "kripto para iradeleri" yazıyorlar. Her müşteriye benzersiz bir kodu olan yok edilemez bir kart verilir. Herhangi bir talihsiz durumdan dolayı müşteri vefat ederse, vasiyetnamesinde yer alan varis, ölen kişinin kripto para birimini talep etmek için benzersiz kodu, ölüm belgesini ve kimlik kanıtını sağlayabilir.

Quadriga CX gibi durumlardan kaçınmak için şirket düzeyinde böyle bir şey söylemek de son derece önemlidir.

Güvenlik Riski veya Kayıp Riski

Üçüncü taraf saklama hizmetleri, süreçlerin akışını iyileştirir ve kripto para birimini depolamayı kolay bir görev haline getirir, ancak aynı zamanda onlarla birlikte çok sayıda risk getirir. Bitcoin, insanların kendi bankaları olmalarını ve aracıları kesmelerini sağlayan eşler arası bir ekonomik ağ olarak inşa edildi.

Varlıklarınızı kendi başınıza güven altına almak, güvenlik açısından en güvenli bahistir, ancak kullanıcılar, cüzdan erişim bilgilerini güvendikleri birine verecek kadar emin olmalıdır. En azından, cüzdan anahtarlarının bir kurtarma kılavuzuyla birlikte belirtilen bir yerde olduğu için talimatlar iletilmelidir, böylece harici yardıma gerek kalmayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ