Ülkemizde olduğu gibi dünya enflasyon ile mücadelesini sürdürüyor.

Ülkemizde olduğu gibi dünya enflasyon ile mücadelesini sürdürüyor. Bu mücadelede kuşkusuz karşımıza ücret artışları çıkıyor. Bireyleri daha doğrusu çalışanları enflasyona ezdirmemek için ücret artışları gündeme geliyor. Kripto para sektöründe de bir çok çalışan bulunuyor.

En yüksek ücret artışına sahip sektörlere bakıldığında bu sektörlerin otomotiv, maden, metal, kimya, lojistik, teknoloji, perakende ve üretim sektörleri olduğunu görmekteyiz.

Yukarıda saydığımız sektörler tüm dünyada çok önemli olduğu için ücret artışlarının da ülke enflasyon oranlarının çok üstünde gerçekleştiği ifade ediliyor.

Şirketlerin özellikle teknoloji departmanlarında yer alan çalışanlarına yönelik olarak pozitif bir ayrımcılığa gittikleri ve ücret artışlarında bu bölümdeki çalışanlara 5-20 puan aralığında bir artış yaptıkları ifade ediliyor Kripto para sektörü de teknoloji içerisinde yer aldığından genel olarak ücret artış beklentilerinin ülkelere göre farklılık göstermekle birlikte 7-70 puan arasında değiştiği uzmanlarca belirtiliyor.

Kripto para sektöründe yer alan şirketlerin çalışanlarını koruma adına farklı adımlar atabileceği de görülüyor. Bu çerçevede kimi şirketler ücret artışlarını yıllık bazda iki defa güncelleyeceklerini vurguluyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ