Terra'nın Mayıs ayındaki token çöküşü, yatırımcılara 40 milyar dolara mal oldu. Kripto borç veren Celsius ve borsacı Voyager kısa süre önce Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Kripto Para Şirketleri, Yatırımcılara ve Alacaklılara 50 Milyar Dolardan Fazla Borçlu

Cryptocurrency endüstrisinde yer alan bir dizi kuruluş, özellikle de Celsius Network, Terra, Voyager Capital ve Three Arrows Capital, son birkaç ay içinde umutlarının kötüleştiğini gördü. Dört şirketin yatırımcılara ve alacaklılara borçlu olduğu birleşik borç, 50 milyar doların oldukça üzerinde.

Paketin lideri Terra, Mayıs ayında tokenlerinin feci düşüşünden kaynaklanan yatırımcı fonlarında 40 milyar dolarlık kayıptan sorumlu. Bu olay dünyanın dört bir yanındaki yetkililerin, kripto para birimleri, özellikle de sabit paralar üzerinde daha sert düzenlemeler talep etmesine yol açtı .

Bir ay önce tüm para çekme işlemlerini durduran ve dünden önceki gün iflas başvurusunda bulunan Celsius olarak bilinen kripto para ödünç verme platformu, mali tablosunda 1,2 milyar dolarlık bir açık var ve tüketicilerine toplamda 4,7 milyar dolar borçlu olduğunu söyledi.

İflas başvurusunda bulunan bir başka kripto para birimi şirketi olan Voyager Digital, 100.000'den fazla alacaklıya sahip ve onlara toplam 1,3 milyar dolar borçlu. Her iki firma tarafından üstlenilen eylemlerin bilinmeyen doğası nedeniyle, yasa koyucular, sektör üyeleri ve en önemlisi paralarını geri almak isteyen alacaklılar tarafından dikkatli bir incelemeye tabi tutulacaktırlar.

Son olarak, Three Arrows Capital'in kurucu ortakları Zhu Su ve Kyle Davies, şirketin milyarlarca dolar borçlu olduğu öfkeli alacaklılarından kaçıyorlar. Kripto hedge fonunun varlıklarını dondurmak için acil bir hareket bir hakim tarafından onaylandı. Firmanın tasfiye müdürü Teneo'ya Su ve Davies of Three Arrows'u da mahkeme celbi yetkisi verildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ