Bitcoin, kuruluşundan bu yana çok yol kat etti. Bitcoin'in orijinal ideallerinden uzaklaştığına dair endişeler olsa da, geleneksel finans biçimlerine kıyasla, kripto para birimleri gizlilik için daha fazla güvenlik sağlar ve sansüre karşı dirençlidir

Kripto Para Takası Bitcoin

Bitcoin, kuruluşundan bu yana çok yol kat etti. Bitcoin'in orijinal ideallerinden uzaklaştığına dair endişeler olsa da, geleneksel finans biçimlerine kıyasla, kripto para birimleri gizlilik için daha fazla güvenlik sağlar ve sansüre karşı dirençlidir.

Bitcoin geliştiricisi Chris Belcher, Bitcoin ekosisteminde gizliliğe neden öncelik verilmesi gerektiğine ve içindeki kripto para takas protokollerinin etkilerinin ne olduğundan bahsetti. Belcher, kripto para takas işleminin detaylarına dikkat çekti,

“İki işlem, adlandırdıkları gibi tüm işlem grafiğine bağlı değildir. Teknik olarak birbirine bağlı değil. Kripto paralarınız başkasıyla karıştırılıyor. Bununla ilgili ilginç bir şey de, bu işlemlerin diğer normal işlemlerle tamamen aynı görünebilmesidir. ”

Belcher, çeşitli amaçlar için blockchain işlemlerini izleyen analitik firmalarla ilgili olarak,

“Blockchain'i analiz eden herkesin şüphesi var çünkü her zaman izlediğim bu kişi gerçekten para takası kullanıyorsa ne olduğunu düşünmek zorunda kalacaklar.”

Bitcoin için karıştırma hizmetleri mevcut olmakla birlikte, yasadışı faaliyetin kolaylaştırıcıları olarak görülmektedir. Chainalysis gibi popüler analitik firmalar, karıştırma hizmetlerinin Bitcoin blok zinciri içinde kötü aktörleri nasıl çekeceğine ve son zamanlarda bu tür olasılıkları azaltmak için uygulanan KYC ve AML gibi adımları daha da karmaşık hale getireceğine dair endişelerini dile getirdiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ