Otomasyonun kripto ticaretini kolaylaştırdığı doğrudur, ancak bu yönteme tam olarak güvenmeden önce bir dizi faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

Kripto Para Ticaretinde Otomasyonun Avantajları ve Dezavantajları

Otomasyonun kripto ticaretini kolaylaştırdığı doğrudur, ancak bu yönteme tam olarak güvenmeden önce bir dizi faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

Otomatik bir ticaret sistemi veya algoritmik bir ticaret sistemi, tüccarların veya yatırımcıların, bir kez programlandığında otomatik olarak bir bilgisayar üzerinden yürütülebilen ticaret girişleri, çıkışları ve para yönetimi için kesin kurallar geliştirmelerine olanak tanır.

Kripto para piyasası her zaman aktiftir. Geceleri bile asla duraklamaz veya durmaz. Bu nedenle izleme, tüccarlar ve yatırımcılar için çok stresli olabilir. Sabahları sadece hoş veya hoş olmayan bir sürprizle uyandığınızı hayal edin. Ayrıca, bir kişi 24 × 7 ticareti izleyemediği için birçok fırsat kaybedilir.

Bu sorun otomatik ticaret çözümleri kullanılarak çözülebilir. Manuel ticaretin güvenlik açıklarını etkili bir şekilde ortadan kaldırabildiği için çevrimiçi finansal varlık tüccarları için bir nimet olduğu ortaya çıktı.

Ticaret 'Kuralları' Geliştirme

Otomatik alım satım çözümleri, alım satım kurallarına göre elverişli fırsatlar aramak için piyasaları 24 saat boyunca tarar. Pek çok ticaret platformunun ticareti gerçekleştirmek için stratejiler geliştirmeye yardımcı olan “sihirbazları” vardır. Bu, çeşitli pazarlama parametreleri için ortak bir seçenek listesinden seçim yapılarak yapılır.

Sadece giriş ve çıkış ticaret parametrelerini ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda işlem süreleri, bahis tutarı, emir türleri ve diğer koşullar gibi koşulları da ayarlayabilirsiniz. Ancak, tüccarlar genellikle bir programcı ile yakın bir şekilde çalışarak stratejilerini özelleştirmeyi tercih ederler.

Bu, platformun sihirbazını kullanmaktan daha fazla çaba gerektirse de, bu, trader'ın ticareti üzerinde daha fazla komuta sahip olmasına yardımcı olur ve bu da daha iyi sonuçlara yol açabilir. Daha fazla sayıda ticaret kuralı, faaliyetleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Otomasyonun Artıları

Duyguları Ortadan Kaldırır

Otomatik ticaret yazılımı, ticaret sisteminizden tüm duyguları tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Bu, bir stratejinin elle çalışırken ortaya çıkabilecek herhangi bir insan düşüncesinin müdahalesi olmadan düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Otomasyon, ticaret emirlerinin planlara göre yapılmasını sağlar. Bu, tetiği çekmekte tereddüt eden tüccarlara ve kripto işlemlerini düzenlemeye aşırı güvenen tüccarlara yardımcı olacaktır.

Geriye dönük test, çeşitli ticaret algoritmalarını geçmiş piyasa verilerine uygular. Bu, kuralların etkinliğini belirlemek için yapılır. Bu zaman alıcı faaliyet, bir ticaret sistemi aracılığıyla kolayca ve doğru bir şekilde yapılabilir.

Disiplini Koruma

Ticaret kurallarının oluşturulması ve uygulanması otomatik olduğundan, sürekli değişen pazarlarda bile disiplin korunur. Manuel ticaret yaparken, bu disiplin genellikle korku veya endişe nedeniyle kaybolur, ancak otomatik ticaret bu sorunlar nedeniyle hiçbir hata yapılmamasını sağlar.

Giriş Hızını ve Doğruluğunu Artırma

Bilgisayarlar 7 gün 24 saat etkin ve hemen yanıt verdiğinden, otomatik ticaret, ticaret ölçütleri karşılanır karşılanmaz sipariş oluşturabilir. Kriptoda birkaç saniye gecikme bile milyonlara mal olabilir!

Otomasyon Dezavantajları

Çok fazla Optimizasyon

Otomatik ticaret çözümlerini kullanırken en büyük risk, yatırımcıların en iyisini oluşturmak için aşırı optimizasyon stratejisinin tuzağına düşebilmeleridir. % 100 kârlı sonuçlar elde etmek için stratejilerini sürekli olarak ayarlayabilirler. Tüccar, ticareti optimize etmenin mükemmellik değil genel kâr elde etmek anlamına geldiğini unutmamalıdır.

Mekanik Arızalar ve Esneklik

Kripto ticareti için kullanılan otomatik ticaret çözümleri nihayetinde rastgele teknik aksiliklere duyarlı bilgisayar yazılımıdır. Ana bilgisayar sistemi çöküyor veya internet bağlantısı kesilmiş olabilir. Böyle bir durumda piyasaya değerli bir emir verilmeyebilir.

Yazılım esasen programlandığından, ekonomik veya politik olaylar gibi öngörülemeyen faktörler nedeniyle piyasa değişiklikleriyle ilgili sorunları çözemeyebilir.

Otomatikleştirmeden Önce Düşün

Otomasyonun bir işi basitleştirdiği doğrudur, ancak devam etmeden önce birkaç şeyi aklınızda bulundurmalısınız. Hızlı kar vaat etmesine rağmen, bu ticaret sistemlerinin oldukça karmaşık olabileceğini ve gerekli deneyime sahip değilseniz rahatça çalışamayabileceğinizi hatırlamanız gerekir.

 Kriptoda büyük başarı elde etmek istiyorsanız, strateji oluşturmak çok önemli bir konudur. Herkes için optimal olan böyle bir çözüm yoktur. Bu nedenle, tercih ettiğiniz stratejilerle kendi yolunuzu çizmeniz gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ