Changpeng Zhao, Brooks'un istifasının "Binance.US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini" söyledi. Kripto para topluluğunun farklı düşünceleri var.

Changpeng Zhao, Brooks'un istifasının "Binance.US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini" söyledi. Kripto para topluluğunun farklı düşünceleri var.

Şok Eden İstifa

Lider Bitcoin ve kripto para borsası Binance.US'nin CEO'su olarak dört aydan kısa bir süre görev yaptıktan sonra, Brian Brooks Cuma günü istifa edeceğini duyurdu. Bu durum kripto topluluğunda kafa karışıklığı ve şüpheyle karşılanan bir harekete neden oldu.


Şimdiki eski CEO, "stratejik yön üzerindeki farklılıklardan" bahsederek, Binance'in ABD kolundaki görevinden zaten istifa ettiğini söyledi. Brooks, 1 Mayıs'ta eski CEO Catherine Coley'nin yerine geçmesinden bu yana kripto borsasına liderlik ediyordu.

ABD kolundan ayrı bir varlık olan Binance CEO'su Changpeng Zhao, Brooks'un istifasının "Binance.US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini" söyledi.

“Binance.US'nin işine ve müşterilerine hizmet etme ve yenilik yapma taahhüdüne güvenim devam ediyor [...] Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance.US, büyümeye ve finansın geleceğini güçlendirmeye devam ediyor.”

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Bununla birlikte, açık sözlü kripto topluluğunun üyeleri, Brooks'un firmadan ayrılma kararının, küresel Binance borsasını çevreleyen sorunlar hakkında, muhtemelen düzenleyicilerden veya diğer piyasa güçlerinden gelen dahili bilgilere dayandığını öne sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ