2022 yılında kripto para ve teknoloji alanına damga vuracak trendleri sizler için belirlemeye çalıştık.

2022 yılında kripto para ve teknoloji alanına damga vuracak trendleri sizler için belirlemeye çalıştık.  Bakalım 2022 yılında hangi gelişmeler trend olacak.

Öncelikle Metaverse’ün yıldızının parlayacağını düşünüyoruz.  Metaverse’ün önemli bir özelliği var. O da sosyal medya, çevrimiçi oyunlar, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikle kripto paraları birleştirmesi. Metaverse sıcak gündemimizde olmayı sürdürecek. Metaverse her türlü eğlence ve projeye erişme imkanı sunuyor. Ayrıca iş imkanlarıyla da tam bir cazibe merkezi.

2021 yılının yıldızı NFT’lerin platformlarının bu yıl daha da büyümesi bekleniyor. Diğer taraftan kripto paralarla ilgili olarak yasal düzenlemelerin başlayacağı öngörülüyor. Bu çerçevede Türkiye kripto para yasasını çıkarmaya hazırlanıyor.

Diğer bir trend ise 5G’nin yaklaşması. 2022 yılında 5G sürecinin hızlanması bekleniyor. Diğer taraftan 5G araştırmalarının gündeme gelmesi bekleniyor. Çin’in bu noktada öncü ülkelerden biri olduğu vurgulanıyor.

2022 yılının bir trendi de yüksek hızlı bilgisayarlar olacak gibi. Bilindiği gibi Tıp ve ilaç çalışmalarından uzay çalışmalarına kadar çoğu alanda yüksek hızlı bilgisayarlara talep artıyor. Bu yıl yüksek hızlı bilgisayarların ve öncü kuantum modellerin endüstrilere sunulacağı vurgulanıyor.

Son olarak elektrikli araçların günlük hayatta daha fazla görüleceği belirtiliyor. İlginç olan ise gelişen bataryalar sayesinde elektrikli bir aracın küçük bir eve enerji vermesi bile gelecekte imkan dahilinde olması. İlerleyen zaman dilimleri gerçekten de bizler için çok sürpriz olacak. Bu yılın trendlerini hep birlikte bekleyeceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ