Önümüzdeki günleri muhtemelen kripto para yasasının konuşulması ile geçireceğiz.

Önümüzdeki günleri muhtemelen kripto para yasasının konuşulması ile geçireceğiz. Gelişmelerin nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor. Biz bu yazımızda kripto para yasası ile genç işsizliğe bir çözüm getirip getirilemeyeceğine odaklanacağız.

Bir ekonomide işgücünü belirli bir dönemde 15 yaş ve üstü istihdam edilenler ile işsizler oluşturur. Diğer taraftan işsizler grubu içerisinde genç işsizler ise önemli bir miktarı oluşturuyor.

Türkiye 'de genç işsizliğin %20'leri aştığı bir dönemi yaşıyoruz. Kripto para yasasının getirebileceği özgürlükçü bir yaklaşım ile Türkiye kripto para ve blockchain  alanında önemli bir yatırımı kendine çekebilir ve bu durum genç nüfusun işsizliğinin azaltılmasına önemli ölçüde katkı sağlayabilir.

Ancak bu yeni gelişen durum için genç nüfusun blockchain  ve kripto para alanında iyi eğitilmesi gerekiyor. Türkiye 'nin daha alacağı yol var. Ders müfredatlarına  bu konunun özellikle konulması çok önemli.

Gelecek olan yatırımlarla genç işsizlik meselesi de çözülürse gençlerin  beyin göçü de engellenmiş olacaktır. Eğer gerekli olan adımlar atılırsa gençlerin umutsuzluğu da azalmış olacaktır.

Blockchain  alanının ciddi bir iş gücüne ihtiyacı var. Bu işgücünü karşılayacak olan potansiyel ise ülkemizde fazlasıyla var. Bütün bunlar resmi kurumlara çok iyi anlatılmalı. Çıkacak yasa özgürlükçü olmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ