Türkiye’nin merakla beklediği kripto para yasası ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.

Türkiye’nin merakla beklediği kripto para yasası ile ilgili hazırlıklar devam ediyor. AK Parti konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde hukukçu kurmaylar ile bir araya gelecek. Böylelikle taslağı oluşturmak için ilk adım atılmış olacak.

Kripto para yasa taslağında özellikle son zamanların en çok konuşulan yeni gelişmelerinden biri olan metaverse konuşunun da yer alacağı vurgulanıyor. Metaverse’teki satışların yanı sıra kripto para yatırımcıları da güvence altına alınacak.

Hızla büyüyen sektöre yönelik olarak çatışalar devam ederken kripto para borsalarının şeffaf bir şekilde inceleme ve denetimlerinin de sağlanması amaçlanıyor.

Şu ana kadar AK Parti kurmayları kripto para borsalarının temsilcileriyle bir araya gelerek talepleri aldı ve görüşleri dinledi. Teknik sunumların da yapıldığı bu görüşmeler sürecinde Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bürokratlar düzeyinde de eş çalışmalar yürütüldü.

Şu ana kadar oluşan birikim ile düzenlemenin taslağı oluşturulacak. Önümüzdeki günlerde de AK Parti’nin hukukçu kurmayları Grup Başkanı Vekili Mustafa Elitaş başkanlığında bir araya gelecek.

Uzmanların da katılacağı toplantıda dünyadaki kripto para düzenlemelerinin gözden geçirileceği belirtiliyor. Kripto para yasasının bu yasama yılı sona ermeden meclis gündemine taşınması planlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ