Yeni yıla hiçte iyi bir başlangıç yapamayan kripto para piyasaları geçtiğimiz günlerde sürekli bir düşüş yaşamakta. Global markete baktığımızda ilk 20 deki kripto paraların tamamı neredeyse kırmızı olarak görünüyor. 24 saatlik süre zarfında yüzdelik bazda çok fazla kayıp yaşanırken market hacmide 500 milyar dolar seviyesinden geriye doğru düşüşe geçti.

Kripto paralar adete serbest düşüşe maruz kaldı. Piyasayı etkisi altına alan kötü haberler serüveni marketin bir türlü belini doğrultmasına izin vermiyor. Bitcoin (BTC) tekrar dan 10.000$ seviyelerine yaklaştı bile, 17 Ocak tarihinde 9200$ seviyelerine kadar bir düşüş yaşamıştı. BTC 24 saatlik bir süre zarfında yüzde -%9.68 düşüşle basın şu sıralarda 10.153$ işlem görmekte.

Ethereum (ETH) ise 943$ seviyesine kadar gerileyerek 1000$ altına indi ve 24 saatlik bir süre zarfında -%8.99 oranında düşüş yaşadı.

Piyasanın yılın ilk çeyreğine ilişkin düşüş, önceki yılın en düşük seviyelerindeki düşüşün bir yansıması gibi görünüyor ve 2017'de hali hazırda %38, %40 ve %29 oranında üç büyük düşüş görülmüştü. 17 Ocak'ta hem BTC'nin hem de ETH'nin %30'u aşan düşüşlerinin ardında toparlanma süreci hala yaşanamadı.

Bu düşüşler, CNBC'de Bitcoin için %70 ila %90'lık bir düşüş olacağını öngören bir Wall Street stratejistiyle ilişkili olabilir.

Sadece iki kripto para EOS, ile VeChain, değer kazandı. Toplam pazar payı şu sıralarda ile yaklaşık 495 milyar dolara, yani yıl başlangıcından 100 milyar dolardan aşağıya indi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ