Ethereum Yükselişiyle Birinci Sırada

Kripto Paralar Haftaya Nasıl Başladı

8 Nisan Pazartesi günü kripto para piyasası kırmızıya bürünürken en popüler iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum yükselişteydi. Kripto para piyasasındaki en popüler 20 kripto paranın büyük bir bölümü haftaya düşüşle başladı.

Coinmarketcap verilerine göre en büyük düşüş Ontology ve Bitcoin Cash’de yaşandı. ONT ve Bitcoin Cash son 24 saatte sırasıyla %7,6 ve %6,4 değer kaybetti.

Lider kripto para Bitcoin ise günün erken saatlerinde 5.315 dolara ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Basın saatinde Bitcoin %4’lük artışla $ 5,171 seviyesinde işlem görüyordu. Yılın en yüksek seviyelerine hareket etmeye debam eden Bitcoin, son 7 günde yüzde 24,4 arttı.

Güne büyük bir yükselişle başlayan Ethereum, günlük %5,3 artışla ilk 20 kripto para arasında ilk sırada. Ethereum, son 7 günde yüzde 23,6 yükseliş yaşadı ve şu anda 177 dolardan işlem görüyor.

Geride bıraktığımız haftasonu Tron'un (TRX) kurucusu ve CEO'su Justin Sun'ın, Tron ekosisteminin bu yıl resmi olarak Ethereum ile işbirliği yapacağını duyurmuştu.

Piyasa değerine göre en değerli üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), geçtiğimiz 24 saat boyunca 0.33 dolardan işlem görerek yüzde 2.3’lük düşüş gösterdi. Ripple’ın  son 7 günlük kazancı hala yüzde 12 civarında.

Kripto para piyasasının toplam değeri 179 milyar dolarken, günlük işlem hacmi bültenimizin yayıma hazırlandığı sırada 63 milyon dolar seviyesindeydi. Kripto para yatırımcıları piyasadaki keskin yükseliş dalgası nedeniyle boğa sezonu beklentisi içerisine girdi. Bakalım piyasa yatırımcıların beklentilerini karşılayabilecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ