Ünlü analist Marcel Pechman Bitcoin'in neden 29.000 $ seviyesini geçemediğine ve kripto para birimlerinin neden düştüğüne dair düşüncelerini paylaşıyor.

Kripto Paralar Neden Düşüş Yaşadı – Ünlü Analist Açıkladı

Ünlü analist Marcel Pechman Bitcoin'in neden 29.000 $ seviyesini geçemediğine ve kripto para birimlerinin neden düştüğüne dair düşüncelerini paylaşıyor.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarının bu yıl aşağı inme ihtimalinin düşük olduğunu kamuoyuna açıklarken piyasalar ve politika yapıcılar arasındaki açmaza da işaret etmiş oluyor. Bu arada, riskli varlıklara yönelik piyasalar, oranların önümüzdeki aylarda düşeceğini kesin bir şekilde fiyatladı.

Pechman, Fed'in faiz oranlarını neden %5'in üzerine çıkardığını ve %3,4'lük işsizlik oranı ile SNAP alıcısı (gıda kuponlarında) olan 42 milyon Kuzey Amerikalı arasındaki bariz kopukluğu açıklıyor. Ayrıca analist, 31,5 trilyon dolarlık devlet borcunu ve bu sınırı daha da yükseltme tartışmasını derinlemesine inceliyor.

İngiltere Bitcoin İçin Yeni Bir Adım Atıyor

Ancak daha da önemlisi Pechman, hükümet 2023 boyunca faiz oranlarını %5'in üzerinde tutarak blöf yapmıyorsa Bitcoin'in 20.000 doların altındaki seviyeleri yeniden ziyaret edebileceğini açıklıyor. Pechman, meme coin istilasına gelince, PEPE rallisinin (ve müteakip düzeltmenin) sadece bir sektör rotasyonu olduğunu dile getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ