Kripto paralar her ne kadar merkeziyetsizliği simgelese de bugün kimi kripto para projelerinin arkasında bazı vakıflar ve şirketler bulunuyor.

Kripto paralar her ne kadar merkeziyetsizliği simgelese de bugün kimi kripto para projelerinin arkasında bazı vakıflar ve şirketler bulunuyor. Bunlardan örnek verecek olursak en çok bildiğiniz XRP para biriminin ardındaki şirket olan Ripple’ı örnek olarak verebiliriz.

Şirket sözcüğü bir grup insanın yaptıkları her şeyde birbirlerine eşlik etmesi anlamına gelmektedir. Şirketler insanlar tarafından oluşturulur ve müşterileri de yine insanlardır. Kripto para projelerinde ise müşteriler daha çok yatırımcılardır.

Kripto para projelerinin arkasında her zaman şirketler bulunmaz. Daha çok sınırlı bir sayıda ekip yer alır. Ayrıca dünya çapına yayılan geliştiriciler de projelere çoğu zaman gönüllü olarak katkıda bulunurlar.

Çoğu zaman bu piyasada girişimcilik güdüsü açığa çıkar. Bu güdü ile kripto para alanında nefes kesici çalışmalar yapılır. Üstelik bu çalışmayı yapan insanların sıradan insanlar olduğunu da vurgulamak gerekiyor.

Kripto paralara odaklanan şirketlerin kendi paralarını riske atacak soğukkanlılığa sahip oldukları, finansal destekleyicileri ikna etme yeteneği ve ayrıca yatırımcı çekme yeteneğine sahip oldukları görülmektedir. Bu durumun ayrıca diğer kripto para projelerine de örneklik teşkil edebileceğini belirtelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ