Geçen hafta Türkiye’de güzel bir gelişme yaşandı ve kripto paralara dair yasal çerçevenin oluşturulması için çalışmalar başlatıldı.

Geçen hafta Türkiye’de güzel bir gelişme yaşandı ve kripto paralara dair yasal çerçevenin oluşturulması için çalışmalar başlatıldı. Bu çerçevede atılan adımlar da ortaya çıkmaya başladı.

Ak Parti grup başkan vekilleri Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal, kripto para sektörünün önde gelen isimleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının da katıldığı toplantıda istek ve öneriler dinlenirken yol haritası da ele alındı. Bu çerçevede atılacak olan adımlar da belirleniyor.

Yasa teklifi hazırlanırken yatırımcıların mağduriyet yaşamaması için titiz bir çalışmanın yapılması da kararlaştırıldı. Kripto paralara yönelik olarak alt yapı hizmeti sunan şirketler için şeffaflık şartı getirilecek.

Diğer taraftan kripto para yasa taslağını derinlemesine müzakere edilmesi için bir alt komisyonun kurulması da gündemde. Komisyon safhasında da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mağduriyet yaşayan yatırımcıların dinleneceği vurgulanıyor.

Geldiğimiz aşamada Türkiye hazırlayacağı kripto para yasası ile birçok ülkenin de önüne geçmiş olacak.  Bu durum kripto para sektörünün Türkiye’de önemli ölçüde yatırım yapmasının da önünü açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ