Son zamanlarda ABD-Ukrayna-Rusya arasında sıkışan kripto paralarda dalgalı hareketlerin yaşandığına şahitlik ediyoruz.

Son zamanlarda ABD-Ukrayna-Rusya arasında sıkışan kripto paralarda dalgalı hareketlerin yaşandığına şahitlik ediyoruz. Peki böylesi hareketler piyasa açısından fayda sağlar mı?

Uzmanların bu konudaki en önemli vurgusu özelikle kripto paralarda yaşanan düşüşlerin piyasadaki manipülatif işlemleri sildiği yönünde. Diğer taraftan bu düşüşler piyasaya yeni çıkacak projeler açısından da farklı fırsatları barındırıyor olabilir.

Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin, kripto kışının yeni projeler yaratmak ya da teknolojilerini geliştirmek isteyenlere çok faydalı olacağını vurguluyor.

Buterin ayrıca geleneksel piyasalardan bağımsız hareket eden bir sektör olmaya doğru giden kripto para piyasasının her geçen gün giderek artarak ana akın finansal piyasalarının parçası olmaya doğru ilerlediğini vurguluyor.

Buterin’in bu değerlendirmelerini özellikle not etmek gerekiyor. Zira kripto para piyasasında kimi zaman düşüşleri değerlendirmek isteyen önemli bir yatırımcı kitlesi de bulunuyor.

Geride bıraktığımız zaman dilimlerinde bu tür fiyat hareketlerinin çok farklı yansımalarının dahil olduğunu gördük. Bir çok farklı projeye fiyat dalgalanmalarının yaşandığı zaman dilimlerinde şahit olduk. Bu açıdan bakıldığında fiyat düşüşlerinin  piyasayı daha sağlam hale getirmesi açısından faydalı olduğunu ifade edebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ