Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’de 24 Ocak’tan bu yana yaşanan değer artışı neredeyse yüzde 50’ye yaklaştı.

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’de 24 Ocak’tan bu yana yaşanan değer artışı neredeyse yüzde 50’ye yaklaştı. Şimdi piyasada yer alan oyuncular bu yükseliş dalgasının devam edip etmeyeceğini düşünüyor. Biz de kripto paraların kritik bir eşikte olduğunu sizler için yorumladık.

ABD Merkez Bankası’nın şahin duruşunun piyasalar üzerindeki etkisi hepinizin malumu. Bu nedenle uzmanlar kripto paralarda yaşanan rallinin çok fazla uzun soluklu olmayacağını vurguluyorlar.

Uzmanların bu görüşüne katılmak gerekiyor. Zira soluksuz bir yükselişin olduğu bir piyasa zaten yok. Ayrıca her yükselişin bir inişi mutlaka oluyor. Faiz artırım kararlarını kripto para piyasası takip edecek.

Avrupa Parlamentosu’nun geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararın kripto para piyasasını etkilediği düşünülüyor. Avrupa Parlamentosu aldığı karar ile transferin yapıldığı anonim cüzdan bilgisini borsaların sağlamak zorunda olduğunu bildirdi.

Bu konu açıkça çok su götürür gibi duruyor. Diğer taraftan yükselişin bir ralliyi tetiklemesi için Bitcoin’in en azından 52 bin dolar seviyelerini aşması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ