Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS), fonlarını bildiren ve bunlara vergi ödeyen birkaç kripto para birimi sahibine geri ödeme yaptı.

Kripto Paraları İçin Vergi Ödeyenlere IRS Geri Ödeme Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS), fonlarını bildiren ve bunlara vergi ödeyen birkaç kripto para birimi sahibine geri ödeme yaptı. Kripto yatırımcılarının, listeyi doldurma sırasında kazandıkları ve kaybına neden olan kripto para işlemlerini dosyalamaları istendi.

Bu yılın başlarında, IRS 10 bin kripto para sahibine mektup gönderdi. Cointracker'ın kurucu ortağı Chandan Lodha, geri ödemelerin vergi kurumunun kripto paralara sahip olan kişilerce vergi ödeyenlerin cezalandırılmayacağını göstermek için istekli olduğuna işaret edebileceğini söyledi.

IRS, Kripto Sahiplerini Uyumlu Olmaları Konusunda Uyardı

IRS, 10 bin kişiye kripto işlemlerinden vergi almak için mektup gönderdiğinde, IRS'nin Coinbase'den bireylerin ayrıntılarını aldığından şüphelenildi. 2017 yılında, IRS Coinbase'e dava açtı ve borsaya 13 binin üzerinde kripto para birimi sahibinin bilgilerini teslim etmesi emredildi.

Kripto para topluluğunun çoğu, bu mektupları IRS'den şikayet alması için bir uyarı olarak değerlendirdi. Mektuplar, geçmişte doğru işlemleri rapor etmede başarısız olmuşlarsa kripto sahiplerin dosyalarının değiştirilmesini öneriyor.

IRS Yetkilileri, "Ayni" Muafiyetin Kripto İşlemlerinde Geçerli Olmadığını Söylüyor.

IRS Genel Sekreter Suzanne Sinno ve aynı zamanda Genel Sekreter Avukatlık Bürosunun avukatı Christopher Wrobel kripto para birimi işlemlerinde verginin geçerli olmadığını ifade ediyor. Benzeri türden bir takas, iki benzer varlık arasında gerçekleşen ve sermaye kazancı vergisine tabi olmayan bir işlem.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ