Hindistan'ın dördüncü büyük özel sektör bankacılık şirketi olan YES BANK, sonunda YES Fintech Geliştirici Merkezi'ni kurdu. Hindistan'ın en büyük API sanal alanının lansmanı 6 Kasım'da Bengaluru'daki Ritz Carlton'da gerçekleşti.

Kripto Paraların Yasak Olduğu Hindistan Blockchain Alanında İlerliyor

Hindistan'ın dördüncü büyük özel sektör bankacılık şirketi olan YES BANK, sonunda YES Fintech Geliştirici Merkezi'ni kurdu. Hindistan'ın en büyük API sanal alanının lansmanı 6 Kasım'da Bengaluru'daki Ritz Carlton'da gerçekleşti.

Hindistan’ın dördüncü büyük özel sektör bankacılık şirketi olan YES BANK, sonunda YES Finans Teknolojisi Geliştirici Merkezi’ni kurdu. Hindistan’ın en büyük API sanal alanı lansmanı 6 Kasım’da Bengaluru’daki Ritz Carlton’da gerçekleşti. YES BANK tarafından başlatılan API sanal alanı, bankanın başlattığı hareketi daha açık bir bankacılık sistemine yönlendiren 50+ sanal API'den oluşmakta.

Paltform 100'den Fazla API'ye Ev Sahipliği Yapıyor

Bu platform şu anda, Hindistan Bankacılık Sektöründe yaklaşık 50 API'ye ev sahipliği yapıyor ve 2020'nin sonuna kadar 100'den fazla API'ye ev sahipliği yapması bekleniyor.

YES Fintech Developer, bankanın müşterilerini temel gelişmelere tanıtma stratejisi ile birlikte çözümler üretiyor. Bu API’lere erişim dört kategoride sağlanacak:

Hesap Yönetimi

Ödemeler

Kartlar

Müşteri ilişkileri yönetimi

Sanal alan, müşterilere özelleştirme konusunda çalışmalarına ve API entegrasyonlarını değerlendirmelerine yardımcı olacağı için faydalı olacak.

Etkinliğe Çok Fazla Girişimci Katıldı

Etkinlik öyle büyüktü ki, büyük haber raporlama kanallarının yanı sıra haber toplayıcıları da kapsıyordu. Sektörde 100'den fazla yeni girişimci ve Swiggy, PhonePe, Blackbuck, Myntra ve Razorpay gibi liderlerin yanı sıra, diğer endüstri devleri ile birlikte etkinlik gerçekleşti.

Bunlar zaten bankanın API'lerini geri ödeme, fon transferi, müşteri kimlik doğrulaması ve yeni yöntemler geliştirmek için özel veritabanı yönetimi gibi işlevler için kullanan girişimler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ