Rusya Bakanınından Açıklama: “Kripto Parayı Önemsememek İmkansız”.

Rusya bakanı Mikhail Abyzov kripto paraya yasak koyulması fikrine karşı çıkaraktan “Kripto paranı önemsememek imkansızdır”, dedi.

2012 yılında Rusya Açık Hükumet bakanı olarak atanan Mikhail Abyzov, Rusya haber ajanslarından birine-RİA’ya yaptığı açıklamada kripto para ile ilgili düşüncelerini bu şekilde ifade etmiştir. Ancak konuşması sırasında teknolojinin gelişmesinden dolayı “zorunlu olarak bir kararın alınacağı” fikrine de inandığını belirtmiştir.

Röportaj zamanı “düzenlemeler” olan yaklaşımını şöyle açıkladı:

“Kripto para borsasının düzenlenebilmesi için yasak ve ret değil, doğru düşünülmüş, mantıklı yaklaşımlarının oluşturulması gereksinimi duyulur. Ayrıca finansal bir araç olduğunu kabul etmeli ve aşırı baskı yaparak teknolojini yok etme yerine dikkatli bir şekilde elealma ihtiyacı duyuyoruz.”

Daha önce Rusyanın en büyük mühendislik şirketlerinden olan E4’ün yöneticisi olan Abyzov, teknolojinin gelişmesini her şekilde desteklemekte fayda olduğunu vurguladı. İster bu blockchain platformları olsun, isterse de kripto para. “Rus teknoloji sektörünün böyle bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Önceden tahmin edilmesi zordur- bu bir kriptorun oluşturulması, finansal ve/veya finansal olmayan bir sektöre uyugulanabilir formatda olabilir. Herhalde, girişimlerin değerlendirilmesi, desteklenmesi ve geliştirilmesi önemlidir."

Kısacası, Rusya hükumeti yetkilisi olan M. Abyzov, açık şekilde kripto para ticareti faaliyyetini desteklediğini beyan etmiştir. Geçtigimiz haftalarda Rusya’nın Maliye bakanı Anton Siluanov ülkedeki kripto para birimlerine yasaklama getirmenin hiçbir amacı olmadığını belirtmiştir.

Alıntı yapılan kaynak;
https://www.coindesk.com

Resim;
https://www.rspectr.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ