Ünlü kripto analisti ve stok-akış modeli PlanB'nin yaratıcısı, mevcut piyasa katliamının herkesin piyasanın yapmasını beklediği şey olduğunu ifade etti.

Kripto Pazarına Yatırım Yapmanın Doğru Zamanı mı?

Bu düşüş eğiliminin sonu olarak değerlendirilebilir mi?

Bitcoin'in 100.000 dolara ulaşması da dahil olmak üzere bazı yanlış tahminlerde bulunmakla ünlenen analist PlanB, kötü ve iyi bir haber olarak adlandırdığı şeyi verdi. İnsanların piyasalara yönelik beklentilerinin şu anda oynanan şey olduğunu aktardı.

S2F modelinin yaratıcısı, küresel pazarda genel bir kasvet dalgası olduğunu ve insanların oldukça düşüş eğiliminde olduğunu, piyasa durumunun 2008 mali krizi ve 2020 covid dönemi kadar kötüleşmesini beklediklerini ifade etti.

Ona göre herkesin düşüş hissi, yüksek oranların ve hisse senetlerindeki ve bitcoin değerindeki düşüşün tek nedeni olan fiyatlanıyor.

PlanB'nin S2F modeli, 2024 yarılanması için bitcoin için ortalama 500.000 $ öngörüyor

Mayıs ayında eski Hollandalı kurumsal yatırımcı, twitter'da bir anket yaptı ve %81'inin Bitcoin'in 2027 yılına kadar 500.000 doların altında kalacağı yönünde oy kullandığı, ancak PlanB , S2F modelinin 2024 yarılanmasından sonra ortalama 500.000 dolar artı ortalama öngördüğünde ısrar etti.

Durumu, BTC 4 bin doların altındayken benzer bir tahminde bulunduğu Mart 2019 ile karşılaştırdı, “Çoğunluk, 2020 yarılanmasından sonra S2F'nin 55 bin dolarlık tahmininin çılgınca olduğunu düşündü” dedi.

Stok akış modeli, para biriminin gelecekteki fiyatlarını tahmin etmek için mevcut Bitcoin arzı ile yeni Bitcoin arzı arasındaki oranı kullanır. Daily Gwei'nin kurucusu Anthony Sassano, geçtiğimiz günlerde Twitter'da yaptığı açıklamada, "'Stok akışına' modeli o kadar destansı bir başarısızlık ki, Plan B'nin (twitter) hesabını silmesi gerekiyor" dedi.

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Sassano ile aynı fikirde ve PlanB'nin bitcoin göstergesinin şu anda iyi görünmediğini ve bunu zararlı olarak nitelendirdiğini ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ