Piyasa analisti, mümkün olan 100T$ ile satın almak için çok geç olmadığını söylüyor.

Piyasa analisti, mümkün olan 100T$ ile satın almak için çok geç olmadığını söylüyor. Toplam kripto piyasa değeri hızla 3 trilyon dolara yaklaşıyor ve bu da geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini ve 10 kat muazzam bir büyümeyi işaretleyecek.

Piyasa analisti Lark Davis, pazarın 100 trilyon dolara ulaşacağını gördüğü için alıcılar için hala erken olduğuna inanıyor. Geç mi kaldım? Alıcıların ortak sorusu; yenileri ve birikenler. Birçoğu hala kripto piyasasına yatırım yapmakla ilgileniyor ve nedenini görmek kolay. Yaklaşık bir yıl içinde, toplam piyasa değeri yaklaşık 10 kat arttı ve şu anda 3 trilyon dolara yaklaşıyor. Yükselişinde, binlerce kişinin finansal zincirlerinden kopmasına yardımcı oldu. Aslında, yakın tarihli bir ankete göre, 6.741 katılımcının yüzde 4'ü, kripto varlıklarına yatırım yapmaktan “finansal özgürlük” elde ettikten sonra son aylarda düşük ücretli işlerinden ayrıldı.

Diğer anketler, özellikle genç yetişkinlerden artan bir ilgi olduğunu göstermiştir. Bazıları oldukça kısa sürede yüksek getirilerden etkilenirken, diğerleri uzun vadeli bir strateji için kripto para birimlerine yatırım yaptı.

Önümüzdeki haftalarda birkaç kripto para biriminin yükselmeye ve yeni ATH belirlemeye devam etmesi beklenirken, analistler toplam pazarın yakında 3 trilyon doları aşmasını bekliyor.

Piyasa analisti Lark Davis, yeni yatırımcıları, piyasanın daha gidecek çok yolu varken harekete geçmeye çağırıyor. Geçmişte yatırımcılara finansal özgürlük sunduğu için kripto para birimlerini alkışlayan Davis, takipçilerine dahil olmak için hala çok geç olmadığını tavsiye etti.

Kripto Piyasasını 3T Dolara Yönlendiren Dijital Paralar

Yaklaşık yüzde 50'lik bir piyasa hakimiyeti ve en yüksek piyasa değerine sahip en popüler kripto para birimi ile Bitcoin'in öngörülebilir gelecekte piyasaya liderlik etmeye devam etmesi muhtemel. Dijital varlık şu anda 63.000 dolar seviyesinde durmuş olsa da, analistlerin tahminleri yıl sonunda onu 100.000 doların üzerine çıkarıyor. Diğerleri gibi, Lark Davis de bunun gelecek yıl 200.000 doların üzerine çıkacağını düşünüyor.

Bitcoin İçin ATH

 Lark Davis, BTC'nin 2022 1. Çeyrek'te 200 bin dolara ulaşma olasılıklarını analiz ediyor. Yakından izlenen bir diğer varlık ise Ethereum (ETH). İkinci en büyük kripto para birimi, yıllar içinde birçok yatırımcı ve geliştiricinin favorisi haline geldi. Bitcoin dışında, Ethereum kurumsal yatırımcıların gözdesi oldu. Aynı zamanda geliştiriciler tarafından yıllar içinde en çok benimsenen olmuştur. Bununla birlikte, başarısı aynı zamanda gaz ücretleri ve ölçeklenebilirlik sorunları ile kendi geri alınması olmuştur. Ethereum 2.0'a geçmek için büyük bir yükseltme devam ediyor ve gelecek yılın başlarında tamamen dağıtılacak. Ethereum Layer 2 çözümlerinde kilitlenen toplam değer, son 7 gün içinde yüzde 20 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini işaret ediyor. Bu, ağı yükseltme heyecanının bir göstergesi olmuştur.

Solana, Cardano, EOS ve TRON gibi rakip blok zincirleri de Ethereum'u aşmak için iddialı hedefler belirledi ve gelişmeleri, bireysel fiyatlarına ve daha geniş piyasa hareketlerine ilham vermeye devam ediyor.

Meme paraları ise manşet olmaya devam ediyor. DOGE'nin yılın başlarında en büyük destekçisi Elon Musk'tan esinlenerek yükselmesinden bu yana, Shiba Inu (SHIB) gibi diğer paralar yükseldi. SHIB ilk on sırayı alacak kadar ileri gitti. Mem coin'ler kullanım eksikliği konusunda her zaman tartışmalara yol açsa da, kripto piyasasına yeni yatırımcıların tanıtılmasında önemli bir rol oynadılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ