Bitcoin 42.000 $ 'dan üç ayın en düşük seviyesine düştüğü için, kripto para piyasasının tamamı Nisan ayının sonundan bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına düştü.

 Kripto Piyasa Değeri, Nisan Sonundan Bu Yana İlk Kez 2 Trilyon Doların Altına Düştü

Bitcoin 42.000 $ 'dan üç ayın en düşük seviyesine düştüğü için, kripto para piyasasının tamamı Nisan ayının sonundan bu yana ilk kez 2 trilyon  doların altına düştü.

Görünüşe göre Elon Musk ın yorumları, Bitcoin 3.000 $ 'ı toparlamadan önce bir günde 7.000 $ düştüğü için kripto piyasasında oynaklığı artırmaya devam ediyor. Çoğu altcoin de kırmızının derinliklerinde, ETH 3.500 doların altına ve BNB 500 doların altına düştü. Sadece bir günde, Bitcoin 12.000 $ azalarak üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. Elon Musk’ın önde gelen kripto para birimi Bitcoin hakkındaki yorumları genellikle böyle ani bir düşüşten sorumlu tutulacak.

 Bitcoin Üç Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Yazım sırasında, BTC 45.000 $ 'ın biraz üzerinde işlem görüyor. Milyarder, Tesla'nın BTC bölümlerinden hiçbirini satmadığını ve kripto para biriminin dakikalar içinde 3.000 $ değer kattığını açıkladığında yüksek dalgalanmalar devam etti. Son 24 saatteki toplam tasfiye 2,4 milyar dolar olduğu için bu gelişmeler yatırımcılarda sıkıntı yarattı. Bitcoin'in piyasa değeri 800 milyar doların altına düşmek üzereyken, piyasa hakimiyeti % 40'tır. Altcoinler, Bitcoin'in liderliğinin ardından önemli bir kayba da tanık oldu.

 

Elon Musk’ın Tweetleri Bir Kez Daha Bitcoin Fiyatlarını Tetikliyor

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto meraklıları ile Twitter'da yapılan bir tartışmada Elon Musk, Bitcoin'i "oldukça merkezileştirilmiş" olarak nitelendirdi ve çoğu büyük madencilik firmaları tarafından kontrol ediliyor ,diye ifade etti.Ayrıca Tesla'nın Bitcoin holdingini sattığını iddia eden bir tweet'e "gerçekten" diyerek yanıt verdi. Ancak daha sonra Tesla'nın hiçbir Bitcoin hissesini satmadığını açıkladı. Geçtiğimiz hafta Tesla, arabaları için Bitcoin ödemelerini durdurduğunu ve Bitcoin'in düşmesine neden olduğunu duyurdu. Çoğu altcoin, Ethereum'un (Bitstamp'ta) 3.150 dolara büyük bir düşüş kaydetmesiyle önemli bir kayba da tanık oldu. O zamandan beri bir miktar değer kazanarak 3.500 dolara ulaşmasına rağmen, ETH bu ayın başlarında kaydedilen en son ATH'den 900 dolar daha aşağıda yer alıyor. Ethereum'un bir sonraki hareketinin 5 bin dolar seviyeleri olması bekleniyor. Bu hareket de Bitcoin'in yükselişine bağlı olacak

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ