Satış her yerde gerçekleştiğinden, Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Corona Virüsünün kripto paraların fiyatlarını etkileyemeyeceğini söylüyor.

Kripto Piyasaları Corona Virüsünden Etkilense de Vitalik Buterin Umursamıyor

Satış her yerde gerçekleştiğinden, Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Corona Virüsünün kripto paraların fiyatlarını etkileyemeyeceğini söylüyor.

Herkes, Bitcoin'in koronavirüs salgını sırasında uçuştan güvenliğe bir varlık olarak hizmet edip edemeyeceğini anlamaya çalışırken, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kriptonun eksojen risk faktörlerinden etkilenmediğine inanıyor.

Yeni tweet'inde, Buterin,  kripto para birimlerinin, yanlış anlatıları ittiği için medyayı çarptıktan sonra yaklaşmakta olan pandemiyi umursamadıkları konusunda ısrar ediyor.

Siyah Kuğu

Bitcoin, ABD ve İran arasındaki askeri bir çatışma sırasında altın ve Japon yeni gibi geleneksel güvenli liman varlıklarıyla bir araya geldi. Başkan Donald Trump bu gerilimleri azaltmak için harekete geçtiğinde, Bitcoin fiyatı hemen bir darbe aldı, hatta bazı şüpheciler bile bu olayın bir makro varlık olarak BTC için bir oyun değiştirici olduğunu kabul etti.

Bununla birlikte, ölümcül koronavirüs dünya çapında yürümeye devam ederken Bitcoin'in güvenli bir liman olarak hizmet etmemesi 'dijital altın' anlatısında büyük bir şüphe gölgesi oluşturdu.

İlk büyük test

Bitcoin, kötü merkez bankalarına ve korkunç para basmalarına cevap olarak destekçileri tarafından romantikleştirildi.

ABD borsası tarihte en hızlı düzeltmeye tanıklık ederken ve Avrupa piyasaları daha da kötüleşirken, başka bir finansal krizin hemen köşede olması muhtemel görünüyor.

 Koronavirüs yeni bir durgunluğa neden oluyorsa, bu, 11 yıllık tarihinde Bitcoin için ilk büyük test olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ