Kripto para birimleri büyük ölçüde kendilerini finans dünyasında oluşturdular. Bir zamanlar aşırı şüphecilikle bakılan şey şimdi muazzam bir fırsat olarak görülüyor.

Kripto Piyasaları Giderek Genişleyecek

Kripto para birimleri büyük ölçüde kendilerini finans dünyasında oluşturdular. Bir zamanlar aşırı şüphecilikle bakılan şey şimdi muazzam bir fırsat olarak görülüyor. Kripto piyasaları geliştikçe, geleneksel ve kurumsal yatırımcıların ilgisinin arttığını gördü. Dünyadaki piyasalar bunalmış olan salgının ışığında, Bitcoin gibi kripto para birimleri artık yatırımcılar için varlıklara dönüşüyor.

Scoop podcast'in son bölümünde, kripto yatırımcısı ve kripto yatırım şirketi Three Arrows Capital’in kurucusu Su Zhu, kripto tüccarları ve yatırımcıları için değer katabilecek sağlam bir ana aracılık ekosistemine duyulan ihtiyaçtan bahsetti ve başlıca aracılık dünyasında tarafsızlıkla ilgili olarak karşılaşılması muhtemeldir. Zhu, şu anda, kripto pazar yapısının geleneksel piyasalara benzediğini belirtti.

“FX piyasalarında, büyük miktarlarda hacim, iyi sermayeleşmemiş ancak piyasalarda büyük miktarlarda siparişleri dinleyebilmek için FX ana aracılarını kullanan firmalar tarafından işlem görmektedir. Sonuçta bence kripto paraların bu rotaya doğru gittiğini göreceksiniz. ”

Skew ile sağlanan piyasa verilerine göre, tüm borsalardaki Bitcoin Vadeli İşlemleri hacmi, bir önceki ayın Mayıs ayının başında önemli ölçüde artan aktivite kaydettikten sonra 3 aylık zaman diliminde önemli bir düşüş yaşadı.

Zhu ayrıca gelecekte, kripto piyasalarında FX piyasası yapısına benzer şekilde daha fazla “parçalanma” olabileceğini de kaydetti. Önümüzdeki yıllarda kripto piyasaları için bölgesel borsalar için önemli bir potansiyel olacağını ve piyasaların çeşitlendirilip daha verimli hale geldiği diğer kuruluşlar olduğunu belirtti.

“Kesinlikle bu ana brokerlerin destekleyeceği her yerde hacimlerin dağıldığı daha fazla parçalanmaya yol açacağını düşünüyorum. Kendi müşteri tabanına sahip ana broker ağında yeni borsalar oluşturabilir ve şimdi ona çok iyi bir çözüm olan fiyatları gösterebilirsiniz. Bence bu FX piyasası yapısına güç katıyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ