Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC’in fiyatı, tüm kripto piyasası kırmızıya dönerken bu yıl ilk kez 31.000 doların altına düştü.

Kripto Piyasası, BTC Kısaca 31.000 $

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC’in fiyatı, tüm kripto piyasası kırmızıya dönerken bu yıl ilk kez 31.000 doların altına düştü. Düşüş yatırımcılarda şok etkisi yarattı.

Kripto piyasası, tüm büyük kripto para birimleri büyük ölçüde düştüğü için 2021'in en büyük kan gölünü görüyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC, yazının yazıldığı sırada  birkaç  bin dolar yükselmeden  önce bu yıl ilk kez 31.000 $ 'a kadar düştü. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, 2021'deki en büyük piyasa çöküşü sırasında % 40'a kadar değer kaybetti. Mem tabanlı kripto para birimi Dogecoin de  % 45 kaybetti.

Bitcoin BTC ,Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi  Olan 65.000 $ 'dan % 50 Düştü

Bitcoin BTC , Nisan ayındaki 65.000 $ 'lık rekorundan şu anda yüzde 50'nin üzerinde bir  düşüş yaşadı. Bitcoin BTC, Tesla'nın varlığı satın almak için kurumsal nakit kullanacağını ve bu yılın başlarında araçları için bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini duyurmasının hemen ardından elde ettiği tüm kazançları sildi. Tesla, geçen hafta  çevresel nedenleri öne sürerek bir Bitcoin BTC açıklaması yaptı. Bu açıklama Bitcoin'de  önemli bir düşüşe neden oldu. Dalgalanmayı körükleyen Tesla CEO'su Elon Musk, Bitcoin hakkındaki son yorumları kripto topluluğuna pek uymadı. Salı günü Çin Halk Bankası'ndan kripto para birimlerinin bir ödeme şekli olarak kullanılamayacağını iddia eden bir açıklama da satışa eklendi.

Coinmarketcap,Piyasa Çöküşünün Ortasında Düşüyor

Önde gelen kripto veri sitelerinden biri olan Coinmarketcap.com da piyasa çöküşü sırasında görüldü. Önde gelen kripto borsalarından Binance, bazı kullanıcıların piyasa çöküşü sırasında borsada gösterilen hatalı grafiklerden şikayet etmesiyle bazı aksaklıklara da tanık oldu. Son piyasa çöküşü, Bitcoin madenciliğinin nasıl ele alınması gereken çevresel bir endişe olduğuna dair çeşitli düzenleyici endişelerin ve genel düşüncelerin hemen ardından geldi. Tesla, Bitcoin BTC ödemelerini askıya almak için bu tür nedenleri de gösterdi. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC şu anda 35.000 $ 'a yükselirken kripto piyasası toparlanmaya başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ