Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, yükselen enflasyon ve durgunluğun daha fazla HODLer'ı temel ihtiyaçlar için BTC'lerini satmaya zorlayacağına inanıyor.

Kripto Piyasası Kan Banyosu: Bitcoin (BTC) 20.000 Dolara, Ethereum (ETH) 1.000 Dolara Daha Da Düşebilir

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, yükselen enflasyon ve durgunluğun daha fazla HODLer'ı temel ihtiyaçlar için BTC'lerini satmaya zorlayacağına inanıyor.

Celcius Network'ün karşılaştığı likidite krizi, ETH ve daha geniş kripto piyasası üzerinde büyük satış baskısı yarattı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin geçen Cuma günü enflasyon verilerini açıklamasıyla birlikte, daha geniş kripto pazarında keskin bir tepki var. Geçen hafta sonu, kripto pazarındaki yoğun satış, BTC fiyatını 25.000 dolara itti.

Daha geniş kripto piyasası şu anda yüzde 6,3 düşüşle son 24 saatte 100 milyar dolardan fazla aşındırıyor. Bitcoin yüzde 7.5'i düzeltti ve şu anda 25.000 dolardan işlem görüyor. Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, BTC fiyatının 20.000 dolara daha da düşebileceğini belirtiyor. Schiff'in Bitcoin fiyatıyla ilgili yorumları, geçen haftaki ABD enflasyon verilerinden hemen sonra geldi. Ayrıca yatırımcılara dipleri satın almamalarını tavsiye etti. Schiff yazdı:

Bu, #kripto için zor bir hafta sonu olabilir. Bitcoin 20 bin dolara, #Ethereum ise 1 bin dolara düşmeye hazır görünüyor. Eğer öyleyse, yaklaşık 20 bin dijital jetonun tüm piyasa değeri, zirvede yaklaşık 3 trilyon dolardan 800 milyar doların altına düşecektir. Bu dalışı satın almayın, çok daha fazla para kaybedersiniz.

Schiff ayrıca, enflasyon durumu kötüleştikçe uzun vadeli sahiplerin yakında BTC'lerini satmaya başlayacağını da sözlerine ekledi. Böylece, HODLers, Schiff'e göre maliyetleri karşılamak için satış yapacak. Ekledi:

#Covid sırasında Bitcoin düştüğünde kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları çok daha düşüktü ve #HODLers teşvik kontrolleri aldı. Faturaları ödemek için Bitcoin satma ihtiyacı, #durgunluk derinleştikçe ve birçok #HODL kullanıcısı, özellikle de yakında iflas edecek olan #blockchain şirketleri için işlerini kaybettikçe daha da kötüleşecek. Koşullar değişirse, maaş çeki olmayan uzun vadeli alıcılar satmak zorunda kalacak.

1.400 Doların Altındaki Ethereum (ETH) Tankları, Altcoinler Kanıyor

Bitcoin dışında, altcoin alanı ağır kanama gördü. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) serbest düşüşte ve şu anda haftalık grafikte yüzde 30 düştü. Basın saatinden itibaren, ETH 1316 dolardan yüzde 9,54 düşüşle işlem görüyor.

Ethereum'un başa çıkması gereken farklı bir dizi sorunu var. Kredi platformu Celsius Networks'teki gerçek ETH'den stake edilen ETH'nin (stETH) sabitlenmesi büyük bir endişe kaynağıdır. Bugün erken saatlerde Celsius, büyük likidite sorunlarıyla karşı karşıya olduğu için tüm para çekme, takas ve hesap transferlerini duraklattığını duyurdu.

Önceki söylentiler, Celsius'un platformdaki likidite talebini karşılamak için stake edilen ETH (stETH) sattığını öne sürüyordu. En son verilere göre Celcius, son üç gün içinde FTX borsasına büyük miktarda ETH taşıdı. ETH fiyatı 1.150 dolara düşerse, ileride büyük tasfiyeler görebiliriz.

Ethereum (ETH) ile birlikte ilk on altcoinin tamamı yüzde 8-15 arasında düzeltme yaptı. Mart 2022'nin başlangıcından bu yana, altcoin piyasası, 600 milyar doları aşan yatırımcı servetini aşındıran yüzde 50'den fazla düzeltme yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ