Daha önce Rusya'da Finiko Ponzi planı tarafından kontrol edilen bir cüzdandan yaklaşık 48 milyon dolar değerinde toplam 750 BTC çekildiği bildiriliyor.

Daha önce Rusya'da Finiko Ponzi planı tarafından kontrol edilen bir cüzdandan yaklaşık 48 milyon dolar değerinde toplam 750 BTC çekildiği bildiriliyor.

Rus haber kuruluşu Forklog raporuna göre, yaklaşık 48 milyon dolar değerinde olan toplam 750 BTC, kripto Ponzi şeması Finiko tarafından kullanılan cüzdanlardan birinden çekildi. Youtube blog yazarı Andrey Alistarov, Kasım ayının başından bu yana her biri 250 BTC'lik üç ayrı işlemde yapıldığını ortaya koyan transferle ilgili haberleri ilk kez ortaya koydu.

Para Başlangıçta Tek Bir Adrese Taşındı

Blockchain analiz platformu Crystal Blockchain'den alıntılanan verilere göre, para başlangıçta tek bir adrese taşındı ve ardından kripto para borsası Huobi'deki başka bir cüzdana gönderildi. Kripto fonları daha sonra daha küçük miktarlara bölündü ve diğer adreslere, yayın detaylarına aktarıldı. Alistarov, bu işlemlerin Finiko'nun halen serbest olan üç yüksek rütbeli üyesi tarafından emredildiğini iddia etti. Kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıklar, dünyadaki düzenleyiciler arasında büyük bir endişe kaynağı olmuştur.

Bir Rus yüksek Mahkemesi, Kaçaklar Hakkında Uluslararası Tutuklama Emri Çıkardı

Piramidin kurucusu Kirill Doronin'in yakın arkadaşları olan Zygmunt Zygmuntovich, Marat Sabirov ve Edward Sabirov, bu yaz kripto yatırım planı çöktüğü ve tutuklanmaktan kaçındığı için Rusya Federasyonu'ndan kaçmıştı. Eylül ayında Tataristan'daki bir yüksek mahkeme, uluslararası tutuklama emirlerini onayladı. Rus Vlogger, Finiko kurucu ortaklarının parayı birden fazla işlemde bilerek transfer ettiğini söyledi. Rusya'daki yetkililer şu anda, kendisini “otomatik kâr üretim sistemi” olarak tanıtarak ve olağanüstü yüksek getiri vaat ederek yüz binlerce yatırımcıyı cezbeden hayali bir varlık olan Finiko ile ilgili tüm gerçekleri ortaya çıkarmak için çalışıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ