Kaynaklara göre işten çıkarmalar, pazarlama ve satış da dahil olmak üzere çeşitli iş birimlerini kapsıyordu.

Kripto Saklama Platformu BitGo, İşgücünün % 12

Kaynaklara göre işten çıkarmalar, pazarlama ve satış da dahil olmak üzere çeşitli iş birimlerini kapsıyordu. İşten çıkarmalar, diğer firmalar zorlu bir iş ortamının ortasında personelin gitmesine izin verdiği için, kripto para birimi endüstrisini en son etkileyen şirkettir.

Analitik firmalar Chainalysis, Eliptik ve CipherTrace koronavirüs pandemisinin ekonomik etkisi nedeniyle personeli işten çıkardılar ya da maaşları düşürdüler.

BitGo temsilcisi, yorum için ulaşıldığında işten çıkarmaları doğruladı ve şunları söyledi:

"BitGo'nun kurumsal piyasa için dijital varlık finansal hizmetler şirketi olma evrimi son çeyrekte iki satın alma ile hızlandı. Yeni ürün ve hizmetlerle yeni pazarlara taşınırken, işi güçlendirmek ve ekiplerimizi yeniden düzenlemek için değişiklikler yapıyoruz. İş gücümüzün toplam % 12'sini oluşturan az sayıda insanı işten çıkarmak gibi zor bir karar aldık. Böyle bir karar vermek asla kolay değildir ve etkilenenlerin katkıları ve yetenekleri için derin minnettarlığımız vardır. "

BitGo'daki işten çıkarmalar, şirketin vergi yönetim platformu Lumina'yı satın aldığı haberlerini takip ediyor. BitGo ayrıca kısa süre önce menkul kıymet tokenı düzenleme platformu olan Harbor'ı satın aldı. Harbor, Lumina ve BitGo, risk sermayesi firması Craft Ventures'ın başına geçen David Sacks'te bir yatırımcıyı paylaşıyor.

BitGo, saklama platformu olarak hizmet vermenin ötesine geçmek için adımlar atıyor. Firma, bu yılın başlarında bir kredi verme işini başlattığını duyurdu. Geçen Ekim ayında, BitGo stake altyapısı sağlayıcısı Hedge'yi satın aldı. Kaynaklar, BitGo'nun, gözaltı işinin müşterilerinin pazarlar arasında ticaret yapmasına olanak tanıyan tam ölçekli bir ana komisyoncu oluşturma yönünde ilerlediğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ