Dijital varlıklara erişim sağlayan lider bir kripto şirketi olan Anchorage, bugün 350 milyon dolarlık fon sağladığını duyurdu.

Kripto şirketi Anchorage, Goldman Sachs Liderliğindeki D Serisi Finansmanda 350 Milyon Dolar Topladı

Dijital varlıklara erişim sağlayan lider bir kripto şirketi olan Anchorage, bugün 350 milyon dolarlık fon sağladığını duyurdu.

Kripto şirketi Anchorage, 350 milyon dolarlık fon sağladığını açıkladı. En son yatırım turuna KKR, Goldman Sachs ve diğer önde gelen finans devleri katıldı. 350 milyon dolarlık tur, şirkete yaklaşık 3 milyar dolar değerinde. Anchorage CEO'su Diogo Monica, kripto haber kuruluşu Decrypt ile yaptığı röportajda, şirketin müşterilerini kolaylaştırmak ve tekliflerini önemli ölçüde yakında genişletmek için D Serisi yatırımı kullanmayı planladığını söyledi.

 Anchorage, OCC'den Koşullu Onay Alan İlk Kripto Bankası Oldu

Bu yılın başlarında, Anchorage, ABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki bağımsız bir büro olan Para Birimi Denetleme Ofisi'nden (OCC) koşullu onay alan ilk kripto bankası oldu. Şubat ayında, kripto girişimi, Singapur'un egemen servet fonu GIC tarafından yönetilen bir C Serisi fonlama turunda 80 milyon dolar topladı. Son D Serisi finansman turuna KKR ve Goldman Sachs ile birlikte Alameda Research, Andreessen Horowitz, BlackRock, Blockchain, Kraken ve PayPal Ventures da katıldı.

Monica, Kripto Para Birimlerinin Büyümesi İçin Düzenleyici Netliğin Önemini Vurguladı

CNBC ile yaptığı röportajda Monica, dijital varlıkların büyümesi için düzenleyici netliğin önemini de vurguladı. “Düzenleme gereklidir ve düzenleyici netlik, inovasyona izin verdiği için sektör için iyidir. Dijital varlık endüstrisi, etkileşim kurallarının ne olduğunu bilmek istiyor. Anchorage'ın federal olarak kiralanan ilk ve tek kripto bankası olduğunu belirtmek isterim. OCCC tarafından düzenlenmeye doğru gittik çünkü buna inanıyoruz, netliğe inanıyoruz, ”diye ekledi Monica. Kripto varlıkları söz konusu olduğunda, ABD pazarı rekor işlem hacimleri, yönetim altındaki tüm zamanların en yüksek dijital varlıkları ve rekor yeni kullanıcılarla önemli bir büyümeye tanık oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ