Overstock.com, uzun zamandır ertelenen "dijital menkul kıymet" hissedar kâr payını 19 Mayıs'ta dağıtmayı planlıyor.

Kripto Şirketi Hissedarlarına Kar Payı Dağıtacak

Overstock.com, uzun zamandır ertelenen "dijital menkul kıymet" hissedar kâr payını 19 Mayıs'ta dağıtmayı planlıyor.

Overstock’un Salı günkü basın açıklamasına göre hissedarlar, 27 Nisan’da tuttukları 10 hisse için bir Dijital Oylama Serisi A-1 Tercih Edilen Hisse (OSTKO) alacaklar. OSKTO, tZERO’nun blockchain destekli platformunda (onu destekleyebilecek tek ticaret sistemi) ticaret yapan “dijital olarak geliştirilmiş bir menkul kıymettir”

Overstock CEO'su Patrick Byrne, blockchain temettüsünün tZERO’nun blockchain ticaret sistemi için büyüme sağlayabileceğini ve aynı zamanda Wall Street’in sermaye piyasalarının doğasında olduğunu söyledi.

Byrne, teklifinin Temmuz 2019'daki gösteriminin ardından bir ay geçmeden istifa etti. Overstock’un yeni liderliği, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzenleme dosyalarında “Şirketin blok zinciri stratejisi için büyük önem taşıyor” olarak adlandırılan blockchain temettüleri için baskı yapmaya devam etti.

CEO Jonathan Johnson ve yönetim kurulu başkanı Allison H. Abraham, “Özellikle, Temettü'nün başarılı bir şekilde verilmesinin diğer ihraççılara ve piyasa katılımcılarına bu teknolojinin ölçeklenebilir olduğunu ve tüm piyasa katılımcıları için önemli faydaları olduğunu göstereceğine inanıyoruz” diyor.

Johnson, CoinDesk'e Salı günü yaptığı açıklamada, teknolojik imtiyazın varlığın “düzenleyici parametrelere uymasına” yardımcı olduğunu söyledi.

 “Amaç, düzenleyiciler ve piyasa katılımcıları DLT / blockchain teknolojisi ile giderek daha rahat hale geldikçe, yatırımcıların, düzenleyicilerin ve diğer piyasa katılımcılarının yararına yavaş yavaş tüm süreçte daha büyük bir rol oynayacaktır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ