Cryptocurrency ayı, ilk 10 tokenin ortalama %7 düşmesiyle zorlu bir başlangıç ​​yaptı.

Kripto, Solana Kapalı Kalma Süresi Olarak %6 Küçültüldü

Cryptocurrency ayı, ilk 10 tokenin ortalama %7 düşmesiyle zorlu bir başlangıç yaptı.Tüm en iyi kripto para birimleri bugüne kadar düşüşte.

Solana ve binance madeni parası en kötü performans gösteren en iyi tokenlerdir. Kripto, eter (ETH) rakibi solana (SOL) en iyi tokenlar arasında en kötü performansı göstererek, geçen hafta toplam piyasa değerinden %6 daha kaybetti.

SOL, son yedi gün içinde %13 düşüşle 45.75 dolardan ET 14:30 itibariyle 39.71 dolara düştü. Kayıplar, NFT basan botlar tarafından tetiklenen ve işlemlerin 4 ½ saat boyunca doğrulanmasını engelleyen 1 Haziran ağ kesintisi tarafından teşvik edildi.

Binance'in yerel tokeni BNB ve Polkadot'un yönetişim varlığı DOT, her ikisi de %11 kaybetti; piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para biriminin ikinci ve üçüncü en kötü vuruşu .

BNB, özellikle, SEC'in Binance'in token için 2017 ilk dijital para teklifini (ICO) araştırdığı haberi üzerine Pazartesi günü %11'e kadar düştü. Düzenleyicinin, ICO'nun kayıt dışı bir menkul kıymet satışı oluşturup oluşturmadığını belirlediği bildiriliyor.

Aynı gün Reuters, Binance'in 2017 ve 2021 yılları arasında yasadışı uyuşturucu satışlarından yatırım dolandırıcılığı ve hack'lere kadar uzanan 2.35 milyar dolarlık yasa dışı işlemi kolaylaştırdığını bildirdi. Aslında, en iyi 10 kripto varlığın hiçbiri geçen hafta kazanç sağlamadı. ETH ve başka bir rakip, çığ (AVAX) her ikisi de %9 kaybederken, XRP ve Bitcoin %5 kaybetti.

TRON'un Dolaşımdaki Arzı, Stablecoin Lansmanından Bu Yana %9 Azaldı

TRX, Terra'nın ve algoritmik stabilcoin UST'nin Mayıs ayı başlarında çöküşünden bu yana dirençli olduğunu kanıtladı ve ay boyunca %30 arttı - diğer tüm kripto para birimleri sıkı bir şekilde kırmızıda işlem gördü.

Terra'nın patlamasından günler önce, TRON kurucusu Justin Sun, blok zincirinin kendi sabit parası olan Merkezi Olmayan USD'yi (USDD) piyasaya sürdü ve UST'yi andıran bir nane/yakma mekanizmasıyla tamamlandı.

Terra gibi, TRX sahipleri de bir TRX yakarak 1 dolar değerinde USDD basabilir. Belirli TRX işlemlerinde mevcut yakma işleviyle birleştirilen mekanizma, tokenin dolaşımdaki arzının %9 azalmasına neden olurken USDD'nin piyasa değeri 667 milyon dolara yükseldi.

Buna karşılık, yatırımcılar, TRON destekli borç verme protokolü JustLend'de çift haneli USDD getirilerinden yararlanmak için USDD'yi takas etmek için TRX'i satın aldı.

Ancak USDD'nin TRX'in fiyatı üzerindeki yükseliş etkisi geçen hafta yavaşladı. Mayıs ayından farklı olarak TRX, diğer tüm en iyi tokenler gibi su altında kaldı , %3 oranında battı. Cardano, sadece %1 düşüşle biraz daha iyi performans gösterdi.

TradingView'in toplam kripto endeksine göre kripto paranın toplam piyasa değeri şu anda 1,22 trilyon dolar. Bu, ayın başında 1,29 trilyon ABD Doları ve tüm dijital varlıkların 2,19 trilyon ABD Doları değerinde olduğu yılın başından itibaren kolektif kapitalizasyonunun neredeyse yarısına düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ